Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pardubice pohár nezískaly, ve finále padly s Třincem

13.09. 2020 20:45

PARDUBICE/TŘINEC – Dva finálové boje hokejového Generali Česká Cupu v konečném součtu nakonec ovládli třinečtí Oceláři, kteří tak nad hlavu zvedli premiérový „letní“ pohár. Třinec si na celkový triumf zadělal už ve středu na svém ledě, kdy porazil Dynamo 3:0. V sobotní odvetě pak sice Pardubice vedly 2:0, ale Varaďova milionářská parta dotáhla zápas do remízového stavu, což jí bezpečně stačilo na vítězství v turnaji a na osmisettisícový bonus. Domácím do kasy přistála polovina. Vítěznou brankou v prvním a nahrávkou ve druhém utkání se na celkovém triumfu Ocelářů podílel pardubický odchovanec Filip Zadina. Za Dynamo pak poprvé nastoupil Martin Kaut, který svému mateřskému klubu vypomůže i v začátku extraligy.


1. finále: Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0). Branky a nahrávky: 26:20 Zadina (Jašek, Marcinko), 49:35 Roman (Stránský, Růžička), 51:56 Růžička (Stránský). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Zásahy brankářů: 17:41. Diváků: 2010. PARDUBICE: Klouček - Nakládal, Vála, Holland, Mikuš, Kolář, Zakharchuk, Hrádek - Tybor, Kousal, Blümel - Svačina, Poulíček, Mandát - Kusý, Claireaux, Machala - Zeman, Anděl. „Domácí byli jasně lepší. Ukázali, v čem je jejich síla. Měli lepší pohyb a od něj se odvíjela herní i střelecká převaha. Nicméně po dvou třetinách to bylo 1:0, to byl pro nás stále přijatelný výsledek. Paradoxně jsme měli největší šance v oslabení, kde jsme byli blízko gólu. Do třetí třetiny jsme si řekli, že se musíme zlepšit v organizaci hry, protože budou samozřejmě zápasy, kdy bude soupeř lepší, zvlášť Třinec, který patří k nejlepším týmům v extralize. Do hry se nám potom dostala trochu i únava z dlouhé přípravy a rozpadl se nám systém hry, začali jsme dělat nesmyslné věci v obranném pásmu a Třinec to potrestal dalšími dvěma góly. Musím říct, že domácí zaslouženě vyhráli,“ řekl k utkání trenér Pardubic Milan Razým.

2. finále: Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 3:3 (2:0, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky:10:35 Mandát (Svačina, Kusý), 18:07 Claireaux (M. Kaut, Mikuš), 37:41 Mikuš (Mandát) – 29:23 M. Růžička (Gernát, M. Stránský), 36:03 M. Doudera (P. Vrána, M. Stránský), 47:06 Jašek (Zadina, Gernát). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Kájínek, Hynek. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. Zásahy brankářů: 22:24. Diváků: 1920. PARDUBICE: Kantor – Vála, Nakládal, Mikuš, Holland, Zacharčuk, J. Kolář, Hrádek – M.Kaut, R. Kousal, Tybor, Mandát, Poulíček, Svačina, Blümel, Claireaux, Kusý, Machala, Anděl, Zeman. „První třetina skvělá – rychlost, střelba, góly. Druhou třetinu jsme si rozkouskovali hodně vyloučeními, tam se ta hra výrazně zbrzdila. Třetí část byla nejvyrovnanější, bohužel se nám ta ztráta nepodařila dohnat. Soupeři gratulujeme k vítězství v turnaji, do naší kabiny posíláme velkou pochvalu, jak za poslední utkání, tak za celou přípravu, protože kluci makali tak, jak měli,“ nechal se po utkání slyšet asistent trenéra Pardubic Michal Mikeska. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMGI3MWQ