Pardubice pohár nezískaly, ve finále padly s Třincem

13.09. 2020 20:45

PARDUBICE/TŘINEC – Dva finálové boje hokejového Generali Česká Cupu v konečném součtu nakonec ovládli třinečtí Oceláři, kteří tak nad hlavu zvedli premiérový „letní“ pohár. Třinec si na celkový triumf zadělal už ve středu na svém ledě, kdy porazil Dynamo 3:0. V sobotní odvetě pak sice Pardubice vedly 2:0, ale Varaďova milionářská parta dotáhla zápas do remízového stavu, což jí bezpečně stačilo na vítězství v turnaji a na osmisettisícový bonus. Domácím do kasy přistála polovina. Vítěznou brankou v prvním a nahrávkou ve druhém utkání se na celkovém triumfu Ocelářů podílel pardubický odchovanec Filip Zadina. Za Dynamo pak poprvé nastoupil Martin Kaut, který svému mateřskému klubu vypomůže i v začátku extraligy.

1. finále: Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0). Branky a nahrávky: 26:20 Zadina (Jašek, Marcinko), 49:35 Roman (Stránský, Růžička), 51:56 Růžička (Stránský). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Zásahy brankářů: 17:41. Diváků: 2010. PARDUBICE: Klouček - Nakládal, Vála, Holland, Mikuš, Kolář, Zakharchuk, Hrádek - Tybor, Kousal, Blümel - Svačina, Poulíček, Mandát - Kusý, Claireaux, Machala - Zeman, Anděl. „Domácí byli jasně lepší. Ukázali, v čem je jejich síla. Měli lepší pohyb a od něj se odvíjela herní i střelecká převaha. Nicméně po dvou třetinách to bylo 1:0, to byl pro nás stále přijatelný výsledek. Paradoxně jsme měli největší šance v oslabení, kde jsme byli blízko gólu. Do třetí třetiny jsme si řekli, že se musíme zlepšit v organizaci hry, protože budou samozřejmě zápasy, kdy bude soupeř lepší, zvlášť Třinec, který patří k nejlepším týmům v extralize. Do hry se nám potom dostala trochu i únava z dlouhé přípravy a rozpadl se nám systém hry, začali jsme dělat nesmyslné věci v obranném pásmu a Třinec to potrestal dalšími dvěma góly. Musím říct, že domácí zaslouženě vyhráli,“ řekl k utkání trenér Pardubic Milan Razým.

2. finále: Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 3:3 (2:0, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky:10:35 Mandát (Svačina, Kusý), 18:07 Claireaux (M. Kaut, Mikuš), 37:41 Mikuš (Mandát) – 29:23 M. Růžička (Gernát, M. Stránský), 36:03 M. Doudera (P. Vrána, M. Stránský), 47:06 Jašek (Zadina, Gernát). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Kájínek, Hynek. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. Zásahy brankářů: 22:24. Diváků: 1920. PARDUBICE: Kantor – Vála, Nakládal, Mikuš, Holland, Zacharčuk, J. Kolář, Hrádek – M.Kaut, R. Kousal, Tybor, Mandát, Poulíček, Svačina, Blümel, Claireaux, Kusý, Machala, Anděl, Zeman. „První třetina skvělá – rychlost, střelba, góly. Druhou třetinu jsme si rozkouskovali hodně vyloučeními, tam se ta hra výrazně zbrzdila. Třetí část byla nejvyrovnanější, bohužel se nám ta ztráta nepodařila dohnat. Soupeři gratulujeme k vítězství v turnaji, do naší kabiny posíláme velkou pochvalu, jak za poslední utkání, tak za celou přípravu, protože kluci makali tak, jak měli,“ nechal se po utkání slyšet asistent trenéra Pardubic Michal Mikeska. (saf)