Pardubice poprvé prohrály. Přesto dál vládnou druhé lize

06.10. 2019 20:56

HRADEC KRÁLOVÉ – Teprve v jedenáctém kole druhé nejvyšší soutěže poznaly pardubičtí fotbalisté hořkost porážky. Gól hradeckého Martince z úvodu utkání byl jediným střeleckým zápisem sobotního derby a rozhodl o tom, že pardubický tým se přes dobrý výkon vrací domů s prázdnou.

FC Hradec Králové - FK Pardubice 1:0 (1:0). Branky: 14. Martinec. Rozhodčí: Orel. ŽK: 3:1. Diváků: 1200. PARDUBICE: Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút (88. Lee), Hlavatý (88. Mužík), Solil, Zifčák (82. Sokol) - Černý.

Pardubice nevstoupily do utkání ideálně a po necelé čtvrthodině hry již prohrávaly. Po rohu domácích se hlavičkou prosadil Jakub Martinec. Gólman Šmíd sice míč vytěsnil na břevno, od něj se ale odrazil do branky – 1:0. O pár minut později mohlo být ještě hůře, když se do zakončení z malého vápna dostal Kvída, jeho pokus ale na poslední chvíli obětavým skluzem zablokoval Toml. Ve zbytku první půle se pak sice lídr tabulky tlačil směrem k Ottmarově brance, ovšem nijak výrazně ho neprověřil. I na začátku druhého poločasu měly navrch Pardubice. V 51. minutě měl po centru z levé strany dobrou šanci Zifčák, jeho hlavička ale zamířila vedle levé tyče domácí branky. Votroci si ve druhém poločasu téměř nic nevytvořili a tak hrozili hlavně hosté. Deset minut před koncem se míč před pokutovým územím odrazil k Jeřábkovi, který ovšem v dobré pozici selhal. O pět minut později se míč dostal k Solilovi, který ale ještě hledal před brankou jednoho ze spoluhráčů, bohužel pro Pardubice zasáhla hradecká obrana včas. V poslední minutě se pak v největší gólové šanci Pardubic ocitl Tomáš Čelůstka. Po dlouhém výkopu Šmída míč propadl za domácí obranu právě k Čelůstkovi, kterého však tváří v tvář vychytal Ottmar. Hradec rozhodně nebyl lepším týmem, přesto tři body zůstaly tam. „Jeli jsme do Hradce s cílem nepřerušit sérii bez porážky, což se nám bohužel nepodařilo. I tak ale musím tým pochválit za hru i za bojovnost. Měli jsme hodně šancí, ale i hluchou pasáž. A neuhlídali jsme standardku, po které jsme inkasovali. Ve druhé půli jsme byli lepší, ale neproměnili jsme šance, a tak jsme prohráli,“ řekl k utkání trenér Pardubic Jaroslav Novotný. (saf)