Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pardubice válcují FNL! Neměl by se už někdo chytit za nos?

01.09. 2019 20:19

VÍTKOVICE – I po sedmém kole druhé nejvyšší fotbalové soutěže zůstávají Pardubice stále bez porážky! Tentokrát si pro tři body dojely do Vítkovic, kde v pátek vyhrály 1:3! O góly se postarali Solil, Jeřábek a Čelůstka. I bez vidiny svého nového stánku tak pardubičtí fotbalisté stále vévodí druholigové tabulce. A ač je zatím zdaleka předčasné mluvit o první lize, tak ti, kteří smetli stavbu nového stadionu ze stolu, by se už stejně pomalu mohli chytit za nos…


MFK Vítkovice - FK Pardubice 1:3 (1:3). Branky: 22. Zorvan – 7. Solil, 26. Jeřábek z penalty, 28. Čelůstka. ŽK: 3:2. Diváků: 683. PARDUBICE: Letáček – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút (75. Miker), Solil, Hlavatý, Pfeifer (67. Zifčák) – P. Černý (86. Kepl).
Po Sokolovu čekal na Pardubice další z týmů okupujících úplný suterén tabulky. Proč jsou Vítkovice tam, kde jsou, předvedly hned v úvodu utkání, když už v sedmé minutě chybovaly v obraně. Tomáš Solil si následně potáhl míč na vápno a razantní střelou překonal domácího brankáře Květoně poprvé - 0:1. Hosté byli i nadále aktivnější a lepší, a tak o to víc překvapila vyrovnávací branka o čtvrt hodiny později, kdy Zorvan dalekonosnou střelou nedal Letáčkovi šanci – 1:1. Hned o čtyři minuty později si však vzaly Pardubice vedení opět zpátky. Za podkosení Pavla Černého nemohlo přijít nic jiného, než penalta. A ty s bravurou Cristiana Ronalda proměňuje Jeřábek – 1:2. A ještě než se domácí vzpamatovali, Pardubice udeřily znovu! Ranou z vápna na zadní tyč překonal Květoně tentokrát Čelůstka – 1:3! Po změně stran byl obraz hry jasně daný, Pardubice výborně seřazené v bloku čekaly na brejky, zatímco domácí se zoufale snažili překonat dobře organizovanou defenzívu Východočechů. Ostravanům vcelku fungovaly centry z pravé strany, jeden do vápna vyslal expardubický Surzyn a Letáček jen těsně před Kovaříkem boxoval míč do bezpečí. Úspěšní nebyli ani Pardubičtí, jejich protiútoky často končily ztrátami nebo dobrým obraným zákrokem domácího obránce. S přibývajícím časem bylo ale čím dál jasnější, že je o výsledku již rozhodnuto. Vítkovice nebyly schopné již nic vymyslet, nejblíže byl gólu v nastaveném čase snad jen centr Kanii a následná hlavička kousek vedle. Pardubice si tak v poklidu dokráčely k dalšímu vítězství, které jen upevnilo jejich pozici v čele FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Vítkovice naopak i nadále okupují sestupové příčky. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNjRkYWU5Zj