Pardubice válí! Ale zachraňoval to Letáček

04.08. 2019 18:38

PARDUBICE – Ani ve třetím kole FNL nepoznali pardubičtí fotbalisté hořkost porážky. V sobotu dopoledne Pod Vinicí porazili gólem Proska Vlašim. Týmu, podporovanému českým výrobcem střeliva, naštěstí zvlhla munice, a tak do pardubické branky neprošel ani jeden jeho projektil. A to ani z penalty!

FK Pardubice - FC Sellier&Bellot Vlašim 1:0 (1:0). Branky: 43. Prosek. Rozhodčí: Vojkovský. ŽK: 1:1. Diváků: 716. PARDUBICE:Letáček – Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút (81. Mužík), Hlavatý, Solil, Pfeifer (76. Sokol) – Černý (89. Zifčák).
Do utkání vstoupili aktivněji domácí fotbalisté. Ti prvních deset minut hosty ani nepustili s míčem na útočnou polovinu, žádnou větší šanci si ale v úvodním tlaku nevytvořili.  Poté začali vystrkovat růžky i hosté, ti ale zaměstnávali Jiřího Letáčka v domácí brance jen centry ze stran, se kterými si vždy brankář Pardubic dokázal poradit. Ovšem i gólman hostí Řehák musel své umění ukázat až zhruba po půl hodině hry. Čelůstka se uvolnil na levé straně a našel nohu Pavla Černého. Ten byl zády k brance, a tak ještě přihrál Proskovi, jehož pokus k pravé tyči hostující brankář lapil do rukavic. Už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, když domácí dvě minuty před koncem poločasu udeřili. Jejich aktivita byla odměněna poté, co Lukáš Pfeifer obdržel skvělou přihrávku mezi obránce a centrem našel Jana Proska, který zakončil k levé tyči. Radost měl o to větší, že to byla jeho premiérová branka v pardubickém dresu. Herní aktivita i více fotbalového umu však mohlo přijít vniveč deset minut po přestávce, když si v 56. minutě našel odražený míč v domácím vápně Čelůstkovu ruku. Rozhodčímu Vojkovskému to navíc neuniklo, a tak ukázal na penaltový puntík. A jelikož strojírenská firma Sellier & Bellot vyrábí širokou škálu pistolových, kulových a brokových nábojů pro lov i sport, dalo se předpokládat, že ostrou munici si její tým přivezl i do Pardubic. Opak byl ale pravdou. Projektil z Pilíkovy kopačky byl sice prudký, ovšem nikoliv průrazný. A tak tvrdou střelu k levé tyči kryl famózní Letáček! Naopak paradoxně ihned poté mohl pojistit jednobrankový náskok Pardubic po rohu Kohút, ovšem hostující gólman Řehák, byť se štěstím, zasáhl. Další brankové příležitosti už utkání nenabídlo, a tak po 93 minutách skončilo nejtěsnějším vítězstvím Pardubic, které se tak posunuly na druhé místo druholigové tabulky. Radost pardubických fanoušků právě při pohledu na tabulku FNL bezesporu umocňuje i fakt, že ambiciózní Hradec Králové se po třech odehraných zápasech krčí na předposlední, sestupové, příčce bez jediné výhry... (saf)