Pardubice vyautovaly Hradec! Do baráže jde Zbrojovka

19.05. 2019 20:44

PARDUBICE – Devětadvacáté kolo druhé nejvyšší fotbalové soutěže svedlo dohromady rivaly z východních Čech. V sobotu odpoledne se Pod Vinicí utkaly domácí Pardubice s hradeckými Votroky, kteří ještě mohli zabojovat o místo v baráži. Konečná remíza při současné výhře brněnské Zbrojovky však nakonec znamená, že Hradec letos o první ligu v baráži bojovat nebude. Smutným hrdinou byl jednoznačně pardubický Fousek, který mohl skórovat hned třikrát a zejména jeho tutovka v 73. minutě po góle přímo volala… Pardubicím před posledním kolem patří sedmá příčka, přičemž ztrácejí bod na Varnsdorf a dva na Ústí nad Labem. V závěrečném kole zajíždějí Pardubice do Vítkovic, Varnsdorf hraje doma se Znojmem a Ústí se představí v Sokolově.

FK Pardubice – FC Hradec Králové 0:0. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:1. Diváků: 1721. PARDUBICE: Letáček - Prosek, Šejvl, Piroch, Toml - Jeřábek (C) - Kovář (70. Sokol), Solil, Tischler, Fousek (79. Mužík) - Petráň (90. Černý).
Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, hosté z Hradce Králové se ale brzy rozkoukali a převzali iniciativu utkání, do žádného většího ohrožení branky se však nedostali. Zřejmě největší šanci první půle tak měl na kopačce domácí Daniel Kovář. Ten dostal skvělou průnikovou přihrávku od Emila Tischlera, z poměrně ostrého úhlu však nedokázal přesně zamířit. Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky střílel pardubický Fousek z dvaceti metrů, ale balon šel nad. O čtvrt hodiny později se pak stejný hráč opřel do míče, ale jeho téměř gólovou střelu hradecký brankář s vypětím všech sil vyrazil. Stejně pozorný byl v domácí brance i Letáček, který rovněž hasil nebezpečné situace hostí. Bezesporu největší šanci utkání si vypracoval skvěle hrající Adam Fousek. V 73. minutě šel sám na hradeckou branku, obešel i jejího strážce Vízka, ale z téměř stoprocentní příležitosti trefil z levé strany jen boční síť opuštěné branky…V závěru nebezpečně hlavičkoval z hranice malého vápna osamocený Piroch, ale bránu těsně netrefil. Ačkoliv obě mužstva usilovala v závěrečném dějství o prestižní vítězství, diváci se branky nedočkali. Dělba bodů pak znamená, že se oba soupeři setkají i v příštím ročníku druhé nejvyšší soutěže. „Utkání jsme zvládli po taktické stránce velmi dobře. První poločas byl z naší strany výborný, ale bez šancí. Ve druhém poločase jsme měli příležitosti, Fousek stoprocentní... Narazili jsme ale na silného soupeře a jsem rád, jak jsme to zvládli. Na šance jsme podle mě měli asi zvítězit,“ řekl k utkání trenér Pardubic Jiří Krejčí.
I přesto, že Hradec v Pardubicích stále ještě bojoval o naději na baráž, žádná početná enkláva příznivců jej podpořit nepřijela. Zhruba stovka fanoušků černobílých se tentokrát chovala docela obstojně a až na pár výstředností s pyrotechnikou nijak extra hasiče či několik desítek připravených policistů nezaměstnala. Muži zákona tak předvedli jen dva nešťastníky, kteří cestou na stadion odpalovali římské svíce.
Další zápasy 29. kola: Táborsko – Sokolov 0:1, Znojmo – Vítkovice 0:3, České Budějovice – Varnsdorf 3:0, Ústí nad Labem – Jihlava 2:3, Brno – Třinec 5:0, Prostějov – Chrudim 0:0, Žižkov – Vlašim 2:0. Příště: Vítkovice – Pardubice (SO 15). (zr, saf)