Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pardubice zase neprohrály, z Prostějova vezou bod

11.08. 2019 18:03

PROSTĚJOV – Čtvrté utkání bez prohry mají za sebou fotbalisté Pardubic. V sobotu si přivezli z Prostějova bezbrankový výsledek. V sice bojovném, leč upachtěném utkání, plném nepřesností, byli hosté sice mírným favoritem, ale s konečnou remízou, respektive bodem za ni, panuje pod Vinicí spokojenost.


1. SK Prostějov – FK Pardubice 0:0. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 2:4. Diváků: 768. PARDUBICE: Letáček – Čelůstka, Toml, Šejvl, Prosek – Pfiefer (55. Mužík), Hlavatý (90. Zifčák), Jeřábek, Solil, Kohút (83. Sokol) – Černý.
Utkání příliš fotbalové krásy nepřineslo. Ani jeden z týmů se nedokázal za celých 90 minut propracovat k výraznějšímu ohrožení soupeřovy branky. Vidět bylo spoustu nepřesností, uspěchaných přihrávek či zkažených centrů. Diváky na stadionu namísto gólů nadzvedávaly ze sedaček spíše ostré souboje. Po jednom z nich musel odstoupit Milan Lutonský s tržnou ránou nad okem. Na straně Prostějova byl tradičně aktivní Jan Koudelka, jeho pasy ale postrádaly přesnost. Na straně hostí byl nejaktivnější směrem dopředu Lukáš Pfeifer, vidět byl ale i Tomáš Solil. Střelci však tentokrát zůstali němí. Pardubičtí trenéři jsou ale nakonec jistě s ukořistěným bodem spokojení, jejich tým totiž stále zůstává v letošní sezoně neporažen! Prostějov naopak opět neskóroval a prohloubil tak své střelecké trápení.
Že utkání nebylo nijak zvlášť pohledné, potvrdil i jeden z přímých aktérů – pardubický útočník Pavel Černý: „Zápas moc fotbalové krásy nepobral, moc kombinačních akcí k vidění nebylo. Byl to spíš takový boj s nakopávanou. Obrany byly tentokrát lepší, než útoky. Za bod jsme ale samozřejmě rádi. Každý zisk ze hřiště soupeřů se počítá.“ S remízou byl nakonec spokojen i trenér Pardubic: „Měli jsme z utkání poměrně obavy, protože domácím se jejich poslední domácí zápas příliš nevyvedl. Čekali jsme, že udělají maximum pro to, aby vyhráli. Chytli jsme poměrně začátek utkání, celkově bylo utkání vyrovnané, o čemž svědčí už fakt, že oba týmy nastřelily tyčku. Na naší straně byly některé fotbalovější pasáže, menších šancí jsme měli relativně víc, ale celkově si myslím, že remíza byla spravedlivá. S tou jsme spokojeni, protože ani tentokrát jsme venku neprohráli,“ konstatoval Jaroslav Novotný. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNmI2NzAwMz