Pardubice zaspaly začátek a šlágr kola nezvládly

28.10. 2019 17:41

JIHLAVA – Ve šlágru kola zajížděly Pardubice v pátek do Jihlavy a paradoxně jim možná početná enkláva jejich fanoušků svázala nohy. Vysočina totiž vlétla do utkání ve velkém stylu, když po dvou gólech Jawa a zásahu Lacka vedla ve 38. minutě už 3:0. Lídr tabulky ale ve druhé půli zabral a po brankách Černého a Jeřábka utkání zdramatizoval. Na body to ale nakonec Východočechům nestačilo, a tak po derby v Hradci prohrály Pardubice i druhý venkovní zápas v řadě…

13. kolo: FC Vysočina Jihlava - FK Pardubice 3:2 (3:0). Branky: 3. a 30. Jawo, 38. Lacko - 48. Černý, 73. Jeřábek. Rozhodčí: Zelinka. ŽK: 2:1. Diváků: 1.531. PARDUBICE: Šmíd - Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka - Jeřábek (C) - Kohút (76. Lee), Sokol (46. Miker), Hlavatý (82. Mužík), Zifčák - Černý.
Jihlava odstartovala šlágr bravurně. Už ve třetí minutě si na centr z pravé strany naskočil gambijský útočník Lamin Jawo a hlavou nasměroval míč mimo dosah brankáře Šmída. Vzápětí mohl Jawo přidat i další gól, jeho střelu po pěkném průniku ale Šmíd zneškodnil. Na druhé straně měl blízko ke skórování Hlavatý, když jehož dalekonosný pokus tečoval Tijani a Vejmola se musel pořádně natahovat. Ve 30. minutě přišel další skvělý moment Gambijce Jawa. Ten se dostal s míčem do pokutového území, nepropálil sice obránce, ale balon se k němu opětovně vrátil a západoafrický útočník napodruhé již uspěl. Ještě do konce poločasu pak domácí navýšili skóre na tříbrankový rozdíl. Vaculíkův centr prodloužil Mikuš na Lacka, jenž neměl problém poslat míč do sítě. Po přestávce ovšem Pardubice zabraly a rychle snížily. Zifčák odcentroval do pokutového území a nabíhající Pavel Černý nedal Vejmolovi šanci - 3:1. Naděje hostů na bodový zisk se ještě zvýšila v 73. minutě. Autové vhazování propadlo až do šestnáctky, kde se nejlépe zorientoval kapitán Jeřábek a po jeho přesné střele to bylo už jen o gól - 3:2. Pardubice si pak sice vytvořily závěrečný tlak, snažily se střílet a do vápna posílaly zajímavé centry, avšak domácí defenziva s Vejmolou v brance už neinkasovala. Východočeši po druhé porážce v sezoně sice zůstávají první, ale jejich náskok na Duklu, která prohrála v Chrudimi, a třetí Jihlavu činí už jen dva body… (saf)