Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pardubice zvládly i generálku. Vyhrály na Zbrojovce

01.03. 2020 17:53

BRNO – Pardubičtí fotbalisté se v posledním přípravném utkání před jarní částí druhé nejvyšší soutěže představili v sobotu odpoledne v Brně. A ani tentokrát nezaváhali, když porazili Zbrojovku i s expardubickým Fouskem v sestavě 1:2. Domácí se, rovněž ve své generálce na jarní zápasy druhé ligy, teprve podruhé během zimní přípravy představili v Brně, navíc poprvé na svém domácím hřišti v Srbské.


Zbrojovka Brno – FK Pardubice 1:2 (0:0). Branky: 71. Krška – 46. Ewerton, 53. Hlavatý. Rozhodčí: Hájek. Diváků: 350. BRNO: Floder - Bariš (65. Jurásek), Šural (75. Bariš), Čermák, Eismann (46. Kotula) - Hladík (46. Krška), Vaněk (46. Pachlopník), J. Sedlák, Šumbera (46. Krška) - Fousek (75. Přichystal), Přichystal (65. M. Sedlák). PARDUBICE: 1. poločas: Boháč - Cadu, Zukal, Surzyn, Sláma - Jeřábek - Lee, Solil, Selnar, Pfeifer - Šplíchal. 2. poločas: Hrnčíř - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka, Čihák, Zifčák, Hlavatý, Tischler, Ewerton, Černý.
Po bezbrankovém prvním poločase otevřely Pardubice skóre hned v úvodu druhé půle, když se z levé strany pravou nohou z poměrně velké dálky trefil pod břevno Brazilec Ewerton. O sedm minut později si pak do velkého vápna naběhl Hlavatý a téměř z penaltového puntíku střelou k levé tyči zvýšil vedení Pardubic na 2:0! Brno udeřilo až dvacet minut před koncem zápasu, kdy expardubický Adam Fousek mazácky pustil míč ve vápně Krškovi, který se nemýlil – 1:2. „S naším výkonem jsem dnes hrubě nespokojen. Byl to poslední přípravný zápas, chtěli jsme se nějakým způsobem prezentovat a to se nestalo. Je zásadní problém, když vám v první půli nehrají čtyři hráči. Jsem naštvaný a v tuto chvíli se domlouváme s realizačním týmem, jakým způsobem to budeme řešit. Rozhodně se ale nadále nechceme prezentovat takhle," nechal se po utkání slyšet trenér Zbrojovky Machálek. Ani to však výhru Pardubic nijak nesnižuje. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMGRmNzZ