Pardubice zvládly i generálku. Vyhrály na Zbrojovce

01.03. 2020 17:53

BRNO – Pardubičtí fotbalisté se v posledním přípravném utkání před jarní částí druhé nejvyšší soutěže představili v sobotu odpoledne v Brně. A ani tentokrát nezaváhali, když porazili Zbrojovku i s expardubickým Fouskem v sestavě 1:2. Domácí se, rovněž ve své generálce na jarní zápasy druhé ligy, teprve podruhé během zimní přípravy představili v Brně, navíc poprvé na svém domácím hřišti v Srbské.

Zbrojovka Brno – FK Pardubice 1:2 (0:0). Branky: 71. Krška – 46. Ewerton, 53. Hlavatý. Rozhodčí: Hájek. Diváků: 350. BRNO: Floder - Bariš (65. Jurásek), Šural (75. Bariš), Čermák, Eismann (46. Kotula) - Hladík (46. Krška), Vaněk (46. Pachlopník), J. Sedlák, Šumbera (46. Krška) - Fousek (75. Přichystal), Přichystal (65. M. Sedlák). PARDUBICE: 1. poločas: Boháč - Cadu, Zukal, Surzyn, Sláma - Jeřábek - Lee, Solil, Selnar, Pfeifer - Šplíchal. 2. poločas: Hrnčíř - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka, Čihák, Zifčák, Hlavatý, Tischler, Ewerton, Černý.
Po bezbrankovém prvním poločase otevřely Pardubice skóre hned v úvodu druhé půle, když se z levé strany pravou nohou z poměrně velké dálky trefil pod břevno Brazilec Ewerton. O sedm minut později si pak do velkého vápna naběhl Hlavatý a téměř z penaltového puntíku střelou k levé tyči zvýšil vedení Pardubic na 2:0! Brno udeřilo až dvacet minut před koncem zápasu, kdy expardubický Adam Fousek mazácky pustil míč ve vápně Krškovi, který se nemýlil – 1:2. „S naším výkonem jsem dnes hrubě nespokojen. Byl to poslední přípravný zápas, chtěli jsme se nějakým způsobem prezentovat a to se nestalo. Je zásadní problém, když vám v první půli nehrají čtyři hráči. Jsem naštvaný a v tuto chvíli se domlouváme s realizačním týmem, jakým způsobem to budeme řešit. Rozhodně se ale nadále nechceme prezentovat takhle," nechal se po utkání slyšet trenér Zbrojovky Machálek. Ani to však výhru Pardubic nijak nesnižuje. (saf)