Pardubická devítka: Pod Zelenou bránou byl první Janů

29.04. 2018 17:58

PARDUBICE – Ve středu odpoledne se konal již 16. ročník městského běhu Pardubická devítka. Hlavní závod na 9600 metrů odstartoval v 18 hodin a za stálého deště šla ihned od začátku do čela trojice favoritů.

Jan Janů, Petr Pechek a Jáchym Kovář společně proběhli první okruh, poté za to ale vzal atlet pardubické Hvězdy Jan Janů, od svých dvou pronásledovatelů se odpoutal a dalších pět okruhů již běžel osamocen v čele. Premiérové vítězství na „Devítce“ mu tak neuniklo. Mezi zhruba čtyřmi stovkami běžců si pak pro stříbro doběhl litomyšlský závodník Jáchym Kovář a třetí místo obsadil nejlepší český maratonec Petr Pechek. „Počasí bylo osvěžující, déšť mi nevadil, problém byl snad jen v tom, že to trochu klouzalo,“ řekl v cíli šťastný vítěz, který prý do závodu se žádnou zvláštní taktikou nešel. „Taktika? Běžet podle svého. A pak se uvidí,“ řekl se smíchem Jan Janů. První ženou v cíli téměř desetikilometrového běhu byla Táňa Metelková. Ocenění za výkon bezesporu zaslouží nejen elitní běžci mladšího věku, ale i ti dříve narození. Potlesk však patřil i nejmladšímu běžci, kterému bylo osm let... Kromě populárního závodu však došlo odpoledne i na štafetový běh na 3 x 1600 metrů, na „dětskou rovinku“ pro nejmenší a rovněž i na Lidový běh na 1600 metrů. V tradičním sportovním odpoledni nechyběla ani tombola. (saf)