Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pardubická juniorka: Dokoná Forejtek vítězstvím pod zámkem sezonu snů?

11.08. 2019 18:06

PARDUBICE – Kvalifikačními zápasy odstartovala v sobotu již 92. Pardubická juniorka. Do tenisové mistrovství České republiky staršího dorostu vstoupila, stejně jako v minulých letech, takřka stovka tuzemských nadějí. I letos má tento populární turnaj slušné obsazení v obou kategoriích. První kola „pavouka“ začínají dnes, v pátek odpoledne pak již bude znám 92. vítěz, který se zapíše mezi nesmrtelné po bok takových hráčů, jako byli či jsou například Kodeš, Složil, Lendl, Korda, Navrátilová, Mandlíková, Kvitová, Berdych, Pavlásek či Veselý. Ti všichni, kteří následně udělali díru do světa, Pardubickou juniorku ovládli. Je ovšem pravda, že je i mnoho českých tenisových hvězd, které titul z Pardubic nemají. Na kurtech LTC pod pardubickým zámkem se nikdy neradovali například Karolína Plíšková (ale ani Kristýna), Šafářová, Strýcová, Štěpánek, Rosol, Vondroušová či Siniaková.


Dá to Forejtek?

Zřejmě největším favoritem na vítězství mezi chlapci je Jonáš Forejtek (2001, TK Škoda Plzeň), který si loni zahrál v Pardubicích finále a po třísetové bitvě podlehl Jiřímu Lehečkovi. Forejtek letos zaznamenal úspěchy hlavně ve čtyřhře, když v Melbourne vyhrál se Svrčinou juniorské Australian Open a s Lehečkou juniorku Wimbledonu. Podle stránek Pardubické juniorky jsou dalšími adepty na vítězství ještě nasazená dvojka Andrew Paulson, dále pak Martin Krumich či Jiří Barnat. Jedna z největších hvězd českého mládežnického tenisu však letos v Pardubicích přeci jen chybí - Dalibor Svrčina měl velmi náročný program, a tak chce odpočívat a soustředit se na juniorku US Open.
I děvčata mají svá želízka v ohni. Mladinkou jedničkou, která by teoreticky, podle papírových předpokladů, mohla juniorku ovládnout, je Linda Fruhvirtová. Čtrnáctiletá hráčka je momentálně nejlépe umístěnou českou juniorkou na žebříčku ITF. Mezi další adeptky na titul pak bezpochyby patří Vanesa Nikolovová, Kristýna Lavičková, Karolína Kubáňová, Petra Csabi, Adéla Dörreová či Terezie Pluhařová. Překvapit by však mohly i Alexandra Silná, Andrea Nová, Klára Nováková, Bára Pokorná nebo Karolína Nováková. Černým koněm turnaje by pak mohla být Dominika Šalková.
Český ženský tenis má i další potenciál v podobě vycházejících hvězdiček - ty ale minimálně letos pod zámkem k vidění nebudou. Denisa Hindová Pardubickou juniorku nikdy nehrála a ani letos ji hrát nebude. Denisa se snaží jezdit mezinárodní turnaje žen, zatím je na 736. místě žebříčku WTA. Linda Nosková se loni i letos před začátkem turnaje odhlásila. Loni to bylo z důvodu náročného programu na MS U14 v Prostějově a letos má prý jiný turnajový program. Teoreticky by mohla hrát i Anna Sisková, ta už ale pár let jezdí mezinárodní turnaje žen a momentálně jí patří 593. místo na žebříčku WTA.
A co Pardubáci?
Pardubičtí tenisoví příznivci se mohli těšit i na domácí hráče a hráčky, i když nebyl předpoklad, že by výrazněji zasáhli do konečného pořadí. V soutěži chlapců do turnaje zasáhli Lukáš Kelnar, Ondřej Skokan a Vojtěch Veigert. Prorazit v dívčí kategorii pak také jistě chtěly jejich oddílové kolegyně z LTC Pardubice Ráchel Heřmanová a Natálie Davidová. Až na Kelnara startují všichni na divokou kartu. Bohužel, už v předkole zhasly naděje Davidové, Veigerta, Skokana i Heřmanové. Posledně jmenovaná měla smůlu, že hned narazila na jeden z největších klenotů současného mládežnického tenisu – čerstvou mistryni světa v družstvech Brendu Fruhvirtovou, byť teprve dvanáctiletou, která ji smetla dvěma kanáry... Jediným Pardubákem v hlavní soutěži tak zůstal Lukáš Kelnar (porazil Veigerta), kterého nyní čeká bratr Kateřiny Siniakové Daniel.
Poháry pro vítěze budou až do pátku opět k vidění ve výloze prodejny květin na pardubické třídě Míru. Během turnaje budou moci návštěvníci vidět v areálu kurtů pod zámkem také trofej pro vítězky FED Cupu. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYjI0YmQ0ZT