Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pardubická juniorka: Nadějné tenisové klenoty zazářily. Forejtek i Fruhvirtová naplnili očekávání!

18.08. 2019 18:22

PARDUBICE – Dvaadevadesátá tenisová Juniorka zná své vítěze. V pátek se jimi stali Linda Fruhvirtová (TK Sparta Praha) a Jonáš Forejtek (TK Škoda Plzeň). Tedy žádné překvapení. Oba byli v turnaji nasazeni jako jedničky a oba toto prestižní dorostenecké mistrovství republiky ovládli bez ztráty setu!


Forejtek v cestě za titulem postupně vyřadil Prause (6:4, 6:0), Jurajdu (6:2, 6:2), Plevu (7:6, 6:1), Barnata (6:4, 6:1) a ve finále Martina Krumicha (6:3, 6:3). Po loňské finálové prohře s Lehečkou tak letos Forejtek dokráčel až na samotný vrchol a završil svoji hvězdnou sezonu poté, co ve čtyřhře ovládl nejen juniorské Australian Open (se Svrčinou), ale i Wimbledon (s Lehečkou). FINÁLE chlapců: Forejtek – Krumich 6:3, 6:3. „Forejtek letos v Pardubicích ukázal, že je výkonnostně jinde. V pátečním finále byl lepší ve všech ohledech než jeho soupeř a zaslouženě vyhrál. Dobře servíroval a dělal si tlak rychlým forhendem. Krumich byl u míčů pozdě, což zachraňoval rychlým zápěstím, ale všechno má své hranice a Krumich prostě neměl čím Forejtka porazit. Jonáš Forejtek kromě cen za více jak 150 tisíc korun získal i divokou kartu do hlavní soutěže ostravského ATP challengeru Prosperita Open 2020 s dotací $50.000, který se bude hrát příští rok na přelomu dubna a května,“ uvedl mluvčí Pardubické juniorky Lukáš Březina.
Rovněž dívčí finále neskončilo překvapením. Tím je snad možná jedině to, že letošní vítězce je pouhých čtrnáct roků... I přes tento mladičký věk má však Linda Fruhvirtová za sebou řadu úspěchů. Předloni vyhrála jako dvanáctiletá prestižní Orange Bowl na Floridě pro největší tenisové talenty světa a v žebříčku tenistek do 14 let jí na jaře patřila druhá příčka. V loňském roce měla hlavní podíl na českém vítězství na halovém mistrovství Evropy družstev do 14 let, triumfovala však i na celé řadě mládežnických turnajů a nedávno pak společně se svojí mladší sestrou Brendou a Nikolou Bartůňkovou ovládly tenisové mistrovství světa družstev do 14 let! O nesporném talentu Lindy Fruhvirtové hovoří i to, že v některých smělých komentářích tenisových odborníků je dokonce srovnávána s Marií Šarapovovou... Linda Fruhvirtová porazila v pátečním finále svoji oddílovou kolegyni Kristýnu Lavičkovou celkem hladce 6:3, 6:0, když předtím při svém tažení za titulem odstranila postupně z cesty Abeldinovou, Břicháčkovou, Kubáňovou a Pluhařovou. Vítězka získala kromě cen v hodnotě 130 tisíc korun i divokou kartu do hlavní soutěže na turnaj žen Macha Lake Open s dotací 60 tisíc amerických dolarů. FINÁLE dívek: Fruhvirtová - Lavičková 6:3, 6:0. „Kristýna Lavičková vstoupila do finále lépe, když vedla 3:0 a měla výhodu na 4:0. Za stavu 3:1 měla 40:0 na vedení 4:1. Její nevyužité šance ale dostaly do hry Fruhvirtovou, která absolutně přestala chybovat a reakcí Lavičkové bylo zvýšení razance, které však bohužel přinášelo chyby. Zakouslá Fruhvirtová už hrála přesně to, v čem je tak dobrá, tedy blízko od základní čáry rozdělovala razantní údery. Ani ve druhé sadě se obraz hry nezměnil, Lavičková kupila chyby a Fruhvirtová sbírala body...,“ zhodnotil zápas Lukáš Březina.
Vítězi soutěže čtyřher chlapců se stali Daniel Siniakov a Jaroslav Šmédek, Juniorku dívčích dvojic pak ovládly Adéla Moravcová a Dominika Šalková. Z pěti pardubických tenistů prošel z kvalifikace do prvního kola pouze Lukáš Kelnar. Ten však záhy skončil na raketě Daniela Siniakova… JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMWJiZDlmN