Pardubické dostihové závodiště přilákalo rekordní počet gladiátorů

Hlavního závodu TAXIS GLADIATOR RACE na téměř sedm kilometrů se zúčastnili také dva zaměstnanci pardubického pivovaru. David Michal (vlevo) a Martin Koudelka z oddělení marketingu obsadili v konečném pořadí 705. respektive 828. místo. Foto: MILAN KŘIČEK
25.11. 2018 17:34

PARDUBICE - Druhý ročník extrémního překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE přilákal do Pardubic rekordní počet běžců. Během pouhých dvou dnů se na tratě vydalo téměř dva a půl tisíce závodníků. Hlavní závod, do kterého vyběhl v elitní vlně i kůň jménem Veles, odstartoval vítěz Velké pardubické žokej Jan Kratochvíl.

Do hlavního závodu TAXIS GLADIATOR RACE odstartovalo 1540 běžců, mezi nimi i dvě mistryně světa Zuzana Kocumová a Stanislava Babušková. Na startovní listině byli také závodníci z Německa či Slovenska a dokonce i nevidomá běžkyně Eva Lesová. Dvojnásobná mistryně světa Zuzana Kocumová zvítězila mezi ženami nejen v hlavním závodu, ale také v předchozím NIGHT Taxis Gladiator Race. Výborně se prezentovala i trenérka dostihových koní Helena Blažková, která v ženách vybojovala třetí místo. Do pátečního nočního závodu NIGHT Taxis Gladiator Race odstartovalo 385 běžců, do dětského závodu pak v sobotu vyběhlo na 450 děvčat a chlapců. Letošní ročník závodu TAXIS GLADIATOR RACE byl v duchu hesla z dob římské říše a gladiátorských her „chléb a hry“. Účastníci závodu za svůj výkon dostávali tradiční pardubické produkty – perník, speciálně pro tento závod upečený pardubický chléb a pivo Taxis z produkce pardubického pivovaru Pernštejn, ale také medaili v podobě zlaté podkovy. „Na organizaci dvoudenního závodu se podílelo bezmála dvě stě padesát lidí, z toho dvě stě dobrovolníků. Všem patří velké poděkování,“ řekl ředitel závodu Pavel Cibulka. Další ročník TAXIS GLADIATOR RACE se uskuteční příští rok ve dnech 30. listopadu – 1. prosince 2019. (saf, KAN)

Pořadí v čele jednotlivých závodů:

TAXIS Race: 1. Jakub Podzimek (vítězný čas 35:11.58). 2. Martin Šulc, 3. Zuzana Kocumová. NIGHT TAXIS: 1. Zuzana Kocumová (21:06.42), 2. Lukáš Hanyk, 3. Vít Šnopl. KIDS TAXIS: 1. Vítek Strnad (06:07.15), 2. Jan Milata, 3. Vojta Sedlmeier.