Pardubickou devítku odstartoval Rolinek

Téměř čtyři stovky závodníků se sešly na tradičním městském běhu Pardubická devítka. Foto: Jan Šafář
28.04. 2016 11:28

Tradiční běžecký závod Pardubická devítka startoval ve středu odpoledne na Pernštýnském náměstí. Jeden z největších mítinků v republice, konaný ve všední den, přilákal na start téměř čtyři stovky závodníků.

Přesně v 18 hodin poslal běžce na trať výstřelem z pistole kapitán pardubických hokejistů Tomáš Rolinek, jemuž zdatně sekundoval spoluhráč Lukáš Nahodil. Trať vedená třemi stejnými okruhy měřila tentokrát přesně 9150 metrů a vedla z Pernštýnského náměstí ve směru na Příhrádek, kolem zámku ke zdymadlu a poté podél Labe do Parku na Špici. Odtud pak závodníci běželi vedle Chrudimky přes Bělobranské náměstí zpět na „Pernštýňák“. Jeden z největších favoritů závodu, domácí Pavel Dymák z Hvězdy Pardubice, nenechal nikoho pochybovat o své formě a byl to právě on, kdo úvodním okruhem prosvištěl jako první v čase 9:24. Celou „Devítku“ poté devětadvacetiletý běžec vyhrál s celkovým časem 28 minut a 46 vteřin. Na stříbrné pozici pak skončil Petr Pechek z TJ Maratonstav Úpice, bronz bral Pavel Hrdina z AK Perná, čtvrtý byl Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice a pátý Ladislav Kučera z Hradce Králové. Za zmínku stojí bezesporu také výkon téměř devadesátiletého Jiřího Soukupa z TJ Ligy 100 Hradec Králové, který sice o přední příčky nebojoval, nicméně právě jemu patřil potlesk diváků na otevřené scéně po celé trati. (saf)