Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pardubický kraj poděkoval medailistům z letní olympiády dětí a již připravuje tu zimní!

05.11. 2017 20:23

PARDUBICE – Zástupci nejúspěšnějších sportů včetně medailistů a jejich trenérů z Her VIII. Letní olympiády dětí a mládeže, která se o prázdninách konala v Brně, se v minulém týdnu sešli v pardubické BowlingZone. Na tomto slavnostním setkání se mladým sportovcům dostalo ze strany zástupců Pardubického kraje poděkování za vzornou reprezentaci.


„Pokračujeme tak v tradici podobných setkání z minulých let, abychom

zdůraznili naši vděčnost a obdiv nad výkony našich mladých sportovců a

podpořili je v jejich další sportovní činnosti,“ uvedl člen rady Pardubického

kraje zodpovědný za sport, volnočasové aktivity, cestovní ruch a informatiku René Živný. Pardubický kraj získal na letní olympiádě dětí celkem šest zlatých, devět stříbrných a třináct bronzových medailí. Sedm medailí vybojovali naši atleti, devět medailí si z Brna odvezli plavci včetně handicapovaných a dařilo se i v badmintonu, kde nám pod vysokou sítí cinkla medaile hned čtyřikrát.

Přestože je letní úspěch stále ještě v živé paměti, Pardubický kraj již co nevidět čeká další významná sportovní událost. Tentokrát se bude jednat o Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže. Ty se uskuteční od 28. ledna do 2. února příštího roku. O medaile se bude bojovat na sportovištích v České Třebové, Ústí nad Orlicí, Chocni, Litomyšli, Letohradu, Čenkovicích a na Dolní Moravě v celkem jedenácti sportech (alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh, taneční soutěž a šachy). „Při závěrečném ceremoniálu v Brně jsem od organizátorů letních her symbolicky převzal olympijskou vlajku. Zimní hry připravujeme s velkou pečlivostí a jsem přesvědčený o tom, že se pořadatelské role zhostíme se ctí,“ dodal krajský radní René Živný. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZGIyZTg