Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pardubický vinařský půlmaraton startuje již tuto sobotu

V sobotu budou v Pardubicích sportovat tisíce lidí. Foto: ARCHIV
08.04. 2018 17:26

PARDUBICE – Již tuto sobotu se v ulicích města poběží tradiční Vinařský půlmaraton. Sportovní akce je opět rozdělena na pět různých závodů, přičemž ten nejprestižnější, samotný vinařský půlmaraton, startuje ve 13 hodin od divadla.


Závodníci se však postaví i na start KIEKERT desítky (12.45), rovněž se pojede závod mistrovství ČR v handbike (10.30), Český koloběžkový pohár (10.40) a celý běžecký den odstartuje v 9.40 hodin Lidovým během Vaňka Vaňhy. Všichni zájemci včetně škol odstartují do tohoto běhu ze Smetanova náměstí a po zhruba 1700 metrech proběhnou cílem na Pernštýnském náměstí. Prezentace účastníků je od 8 do 9.30 hodin před Východočeským divadlem. Pět škol s největším počtem účastníků obdrží poukazy v hodnotě pět tisíc korun na sportovní vybavení.

Vrcholem sportovního dne bude ovšem bezesporu Vinařský půlmaraton, který se zároveň poběží i jako Mistrovství ČR mužů a žen. Proti minulým ročníkům je trať trochu poupravena kvůli rekonstrukci silnice na Staré Hradiště. Zásadní změnou je to, že se startuje opačným směrem. Neboli, že peloton nevyběhne směrem k Prokopovu mostu, ale po startu poběží kolem Zelené brány na Sukovu třídu, Na Masarykovo náměstí, na třídu Míru a teprve poté od divadla směrem po původní trase. Změny, o kterých jsme informovali již v minulých vydáních, jsou pak i v okolí Cihelny na polabinském sídlišti Sever. Vítěz půlmaratonu a nový mistr republiky v této disciplíně získá kromě medaile a diplomu rovněž finanční prémii ve výši sedm tisíc korun, dále pak voucher pro dvě osoby na ubytování v krkonošském hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou, preníkovou chaloupku, pohár s logem závodu od firmy Cristalite Bohemia a archivní víno. Navíc pořadatelé přišli s novinkou, která každému běžci, který se vejde pod čas 1:04:59 (ženy 1:13:59), „vynese“ bonus 15 tisíc korun! U vítězné ženy jsou ceny obdobné, pouze místo v Krkonoších bude trávit víkend v luxusním hotelu v Brně. Startovné každého závodu navíc zahrnuje: Pamětní raženou medaili s numismatickou hodnotou od českého výrobce, startovní číslo, bulletin závodu, lahev vína ze Šlechtitelky, značkové funkční triko, SMS s cílovým časem, on-line diplom, lahev vody při doběhu, občerstvení po doběhu (gnochi s boloňskou omáčkou, petrželkou a Tylžským sýrem, koláč z pardubické pekárny, káva Douve Egberts a pivo 10° nebo malinovka Pardubického pivovaru.

Také letos chtějí pořadatelé potěšit i týmové běžce. Proto pro firmy a nejen pro ně, připravili soutěž týmů. Každá firma, spolek, klub, organizace, která bude mít čtyři běžce a více, bude automaticky vyhodnocena. Čtyřem nejrychlejším běžcům budou sečteny časy v cíli a tři týmy s nejnižším časem budou odměněni. Do této soutěže týmů však budou zařazeni jen ti účastníci, kteří zaplatili startovné do pátku 6. dubna. „Hlavními cíli letošního Vinařského půlmaratonu jsou přivést na start hlavního závodu Pardubického vinařského půlmaratonu minimálně dva tisíce běžců, na start lidového běhu školních kolektivů a rodičů s dětmi 1500 běžců a dále obohatit celý sportovní festival o závod handicapovaných a koloběžců,“ nechal se slyšet běžící pořadatel Oldřich Bujnoch. Také letos bude součástí Pardubického vinařského půlmaratonu i doprovodný program. Od 8 do 17 hodin se mohou závodníci i fanoušci na Pernštýnském náměstí těšit na živou hudbu, vystoupení mažoretek ZŠ Závodu míru a chybět nebude kreslíř a bavič dětí Jan Honza Lušovský. Rovněž před divadlem bude hrát živá hudba a také tam se představí mažoretky, na třídě Míru bude po celý den také živá hudba a chybět nebude ani flašinetář. Doprovodný program bude mít tradičně svoje zázemí také na kruhovém objezdu u restaurace U Josefa. Tam rovněž nebude chybět živá kapela, ovšem ani stánek s vínem či tamtamoví bubeníci pro povzbuzení.

V době konání sportovní akce bude rovněž omezena veřejná doprava. Pro MHD bude uzavřena třída Míru, Sukova třída, nám. Republiky, Smetanovo nám., Jahnova, Bubeníkova, Husova, Kunětická a Studentská ulice i část ulice Dašické a Štrossovy. Uzavřeny budou i dva jízdní pruhy Masarykova náměstí a Hradecké ulice od křižovatky s tř. Míru ke křižovatce se Studentskou ul. Po dobu konání závodů tedy nebudou na zmíněných ulicích, popřípadě na navazujících, obsluhovány zastávky MHD. Linky č. 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 16, 17, 33 a 88 budou jezdit odklonem (podrobnosti na www.dpmp.cz). (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMmRjODg0