Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pardubičtí dorostenci obhájili titul!

17.06. 2018 17:20

PARDUBICE - Finále play-off Extraligy staršího dorostu přineslo velmi vyrovnané výsledky. Proti sobě se postavily týmy Plzně a Autoskla a pouze jedno utkání skončilo více než jednobrankovým rozdílem. Jednalo se o druhý zápas série, který jako jediný ovládla Plzeň. Ve všech ostatních případech zvítězilo pardubické Autosklo, jež se tak mohlo po konečném stavu série 3:1 radovat z obhajoby titulu.


4. utkání: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC Plzeň 3:2 (0:0, 2:1, 1:1). Branky a nahrávky: 24. Deml (Bucek A.), 29. Augustin (Tajovský, J. Bucek), 32. Deml (J. Bucek, Tichý) - 16. Drož (Ulč, Vobruba), 33. Lokajíček (Drož). Konečný stav série 3:1.

PARDUBICE: Foršt, Habětínek – A. Bucek, Deml, Kvapil, Tajovský, Panchártek, Mikulecký, Toman, Zajíček - Augustin,  Blažek, J. Bucek, Kouba, Krištof, Moravec, Novák, Richter, Strouhal, Šimek, Tichý, Zeman.
Ve čtvrtém finálovém klání se na branku čekalo až do druhé třetiny. Po bezbrankové první části chtěla Plzeň vzít zodpovědnost na sebe a ke skórování jí stačilo opět pouhých dvaapadesát vteřin. Před druhou sirénou bylo už ale zase všechno jinak, Autosklo si totiž připsalo dva přesné zásahy a do kabin tak odcházelo s vedením 2:1. Vítězný gól si pak v čase 31:06 připsal Richard Deml. Plzeň sice ještě o minutu později snížila na rozdíl jedné branky, ale žádný další gól už nepřidala a na pardubické střídačce tak mohly propuknout oslavy...

„Smekám před tímto týmem za předvedené výkony. Vnitřní síla týmu a neskutečná vůle vyhrát nás dovedla až na vrchol. Byl to právě týmový duch, který byl naší hlavní silou. A když mám vybrat rozdílové pilíře, tak je to brankář Pavel Foršt a kapitán týmu Tomáš Zajíček. Chci poděkovat celému týmu včetně mých kolegů z RT. Velké díky patří fanouškům a rodičům, kteří nás celou sezónu podporovali. V neposlední řadě strašně děkujeme klubu za podmínky, ve kterých můžeme hrát,“ nechal se slyšet trenér Pardubic Jiří Doležal. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNzg5ZTI