Pardubičtí fandové jásají: dvě výhry a ještě k tomu „jackpot“!

Nicolas Schaus a Lukáš Nahodil byli hlavními strůjci nedělního úspěchu. Foto: MILAN KŘIČEK
09.04. 2017 21:23

PARDUBICE – Další tři barážové zápasy mají za sebou hokejisté Dynama. Poté, co v úterý prohráli doma s Karlovými Vary po prodloužení, v pátek slavili první tříbodovou výhru. No a na vítězství z Českých Budějovic pak Pardubice navázaly včera poté, co před zcela vyprodanou Tipsport arénou porazily dosud neporaženou Duklu Jihlava! Víkendová radost pardubických fanoušků byla navíc umocněna i tím, že v sobotu v Brně padl v prodloužení hradecký Mountfield a skončila tak pro něj sezona!

4. kolo baráže: HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 2:3 p. (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 21:20 P. Sýkora (Trončinský, Rolinek), 35:19 Rolinek (Trončinský, P. Sýkora) – 14:01 Mikulík (Rachůnek, Sičák), 25:12 Skuhravý (Kindl, Dujsík), 63:26 Gríger. Rozhodčí: Lacina, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:5, navíc Zajíc (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. Diváci: 8003. Střely na branku: 29:27. PARDUBICE: Růžička – Schaus, Ščotka, Trončinský, Havlík, Chaloupka, Čáslava, Zajíc – P. Sýkora, Špirko, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Beran, Nahodil, Panna – Bárta, T. Kaut, Starý. „Chtěli jsme potvrdit šťastné vítězství ve Varech, ale neměli jsme tak dobrý pohyb jako v neděli. Kluci dřeli celý zápas nadoraz. V závěru třetí třetiny jsme neproměnili šanci, trochu se od nás odklonilo štěstí a Karlovy Vary v prodloužení trestaly,“ uvedl po utkání asistent trenéra Pavel Marek.

5. kolo: ČEZ Motor České Budějovice – HC Dynamo Pardubice 2:4 (1:0, 0:2, 1:2). Branky a nahrávky: 13:04 Chovan (Čermák), 46:00 Pavlin (Pýcha, Čermák) – 26:02 J. Sýkora (Schaus, Špirko), 27:26 Trončinský (Schaus), 45:36 Beran (Tomášek), 59:01 Rolinek. Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Střely na branku: 28:34. PARDUBICE: Růžička – Schaus, Ščotka, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Čáslava, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – Beran, Tomášek, Bárta – Starý, T. Kaut, Panna. „Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně, postavit naši hru na bruslení a být agresivní. Po trochu nešťastném prvním gólu se náš výkon zlepšoval a gradoval. Vydřeli jsme tady neskutečně cenné body,“ řekl po pátečním utkání Pavel Marek.

6. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Dukla Jihlava 3:1 (0:1, 0:0, 3:0). Branky a nahrávky: 42:08 Nahodil (P. Sýkora, Schaus), 48:46 Schaus (Rolinek), 59:17,3 J. Sýkora – 13:19 Říha (Šidlík), Rozhodčí: Svoboda, Šír – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 10:8, navíc Beran (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 26:22. PARDUBICE: Růžička – Schaus, Ščotka, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Čáslava, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – Beran, Tomášek, Bárta – Starý, T. Kaut, Panna. Trenéři: Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký. Po střechu našlapaná Tipsport aréna poprvé explodovala ve třetí minutě třetí třetiny, kdy stav utkání srovnal Lukáš Nahodil. Další dva góly pak byly dílem nezměrného úsilí pardubických hokejistů a deseti tisíc fanoušků, kteří Dynamo hnali za vítězstvím. Již minutu před koncem byla celá hala na nohou a aplaudovala vítězům. Euforii pak v poslední minutě umocnil Ján Sýkora gólem do prázdné jihlavské branky. „Celému týmu patří obrovské poděkování za bojovnost a nasazení, Jihlava byla velmi těžký soupeř. Poděkování patří také fanouškům, kteří pro nás dnes byli tím rozdílovým hráčem, jejich energie nás hnala za vítězstvím. Do zápasu jsme vstoupili trošku přemotivovaní, hráče svazovala zodpovědnost, ale potřebovali jsme potvrdit výhru z Budějovic, a to se podařilo, takže jsme neskutečně rádi,“ uvedl po utkání asistent trenéra Pardubic Pavel Marek. JAN ŠAFÁŘ