Pardubičtí fotbalisté dál válcují druhou ligu

29.09. 2019 20:57

PARDUBICE – Ani v desátém utkání druhé nejvyšší soutěže nenašli pardubičtí fotbalisté přemožitele. V sobotu to Pod Vinicí zkoušela Líšeň, ale nakonec také ona odjela s nepořízenou. Krejčího parta tak má na svém kontě již šestadvacet bodů, patří jí stále první místo v tabulce a dál svými výkony a výsledky válcuje FNL! Stínem sobotního zápasu je však vážné zranění brankáře Letáčka, kterého ovšem velmi dobře zastoupil Nicolas Šmíd.

FK Pardubice – SK Líšeň 2:0 (1:0). Branky: 21. Kohút, 90. Miker. Rozhodčí: Hanousek. ŽK: 4:3. ČK: 64. Hlavica (Líšeň). Diváků: 1282. PARDUBICE: Letáček (82. Šmíd) - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek (C) - Kohút, Sokol (73. Miker), Solil, Zifčák - Černý (90+5. Mužík).
Jako první v utkání zahrozili domácí fotbalisté. Po rohovém kopu Tomáše Čelůstky se k odraženému míči dostal Šejvl a jeho pokus zpoza pokutového území jen tak tak vyrazil Martin Šustr. Ve 21. minutě byl znovu v akci Šejvl. Tentokrát v roli nahrávače našel na pravé straně Kohúta, který si navedl balón do pokutového území, z ostrého úhlu vystřelil a poprvé rozjásal pardubické příznivce, kterých opět přišel Pod Vinici solidní počet. O pár minut později Líšeň zahrozila po rohovém kopu. Před malým vápnem se ocitl s míčem osamocený Zikl, avšak nedokázal dostat míč do sítě. Obětavým blokem tomu zabránil jeden z domácích obránců. I druhá půle začala podobně, jako ta první končila. Hrálo se převážně ve středu pole a ani jeden tým se nedostával do žádných vyložených šancí. V 64. minutě došlo k důležitému momentu, když Hlavica nakopl Sokola a uviděl druhou žlutou a tudíž i červenou kartu. Deset minut před koncem však museli komplikace řešit také domácí. Jiří Letáček vyběhl za míčem do rohu hřiště, kde po střetu se soupeřem zůstal ležet a musel střídat. Nahradil ho Nicolas Šmíd. Právě náhradní gólman se následně blýskl skvělým zákrokem. Hostující Málek se dostal do velmi dobré střelecké pozice zpoza pokutového území a Šmíd se proti jeho pokusu musel pořádně natáhnout. V poslední minutě řádné hrací doby šly Pardubice do několikanásobného přečíslení, které po pravé straně vedl s míčem Pavel Černý. Ten se dostal do pokutového území, odkud na zadní tyči našel Jiřího Mikera, který vzápětí vedení domácích zdvojnásobil. V pětiminutovém nastavení se hosté snažili ještě vykřesat naději, to se jim ale nepovedlo, a tak odjeli zpět do Brna bez bodu. „Dneska to byl fotbal hlavně o bojovnosti, o srdci, o chybách a o produktivitě. A jelikož my jsme z toho minima šancí, které jsme měli, dali dva góly, tak jsme vyhráli. To ale nijak nesnižuje soupeře, který nás tady potrápil dosud možná nejvíc. Dneska vyhrálo spíš šťastnější mužstvo,“ řekl k utkání trenér Pardubic Jiří Krejčí. (saf)