Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Park Na Špici od soboty ožije na devět dnů sportem

02.08. 2020 20:13

PARDUBICE – Od soboty 8. srpna nabídne Sportovní park Pardubice opět devět dní plných aktivního pohybu. V parku Na Špici se na 17 stanovištích vystřídá padesátka sportovních klubů, děti tedy budou mít znovu skvělou příležitost vyzkoušet si sporty všeho druhu.


Díky hrací kartě mohou malí i velcí sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín - za zdolání 12 sportovních disciplín obdrží diplom s jejich jménem a za zvládnutí 16 disciplín medaili. Karta je v prodeji v pardubickém infocentru za 80 korun, zakoupíte ji také na místě přímo na pokladnách po celých 9 dnů, co se Na Špici bude sportovat. Vstup do parku je samozřejmě zdarma. Ve výrobě jsou tisíce diplomů a medailí a pořadatelé věří, že je všechny malým sportovcům rozdají! „Na druhý srpnový týden v roce se náš tým těší prakticky po skončení každého ročníku sportovního parku. Letos v březnu jsme s velkým napětím očekávali, jak se situace kolem koronaviru budu vyvíjet, navrhli jsme spoustu variant a odmítli si připustit, že by se akce nekonala - i když jednu dobu to i v případě našeho sportovního parku tak vypadalo. Na přelomu května a června, když se postupně začalo s uvolňováním opatření, jsme byli připraveni na všechny varianty. Institucionální partneři, tedy město Pardubice a Pardubický kraj, nás podrželi a za to jim velmi děkujeme,“ uvedl Pavel Stara. Akce navazuje na projekt z roku 2016 s názvem Olympijský park Pardubice, který během 17 dní navštívilo více než 350 tisíc návštěvníků!

Zažij město

Hned v sobotu 8. srpna se v parku představí Služby města Pardubic v rámci tradičního programu s názvem Zažij město. „Pro letošní 5. ročník jsme připravili veselou letní školu, kde otestujeme znalosti malých i velkých. Za úspěšné splnění úkolů si na památku odnesou odměnu a fotku z fotobedny. Ve spolupráci s pardubickým Centrem Kosatec si pak zájemci mohou vyzkoušet hmatové a sluchové pexeso,“ nastínil místopředseda představenstva akciové společnosti Služby města Pardubic Aleš Kopecký.

Gladiátor Race

Neděle 9. srpna bude patřit stále oblíbenějšímu překážkovému závodu pro děti i dospělé Gladiátor Race. Od prvního dne se mohou návštěvníci těšit také na silný zásah vědy ze strany pardubické univerzity, která program i letos obohatí o stanoviště Science point.

Freestyle BMX

Úplnou novinkou v programu „Parku“ bude Freestyle zóna!„Zóna bude po celou dobu sportovního parku k dispozici dětem a veřejnosti. Lidé se mohou těšit na MAX rampu, jízdu zručnosti, půjčovnu BMX kol a koloběžek, včetně chráničů a helem. Každý si tak bude moci vyzkoušet letní extrémní sporty na místě zdarma,“ přiblížil novinku sportovního parku Jan Valenta, který bude mít freestylovou část areálu pod palcem. „Vyvrcholením programu v naší zóně bude sobotní závod MONSTER ENERGY GRAND BMX. Bude se jednat o oficiální závod o titul MČR ve freestyle BMX v minirampě. Tento závod, který se naposledy konal v roce 2016, se pojede ve třech kategoriích a přiláká nejlepší jezdce této disciplíny z České republiky. Diváci se tak mohou těšit na skvělou podívanou,“ láká na sobotu 15. srpna Jan Valenta.

Foxconn run

V závěrečný den „Parku“, v neděli 16. srpna, se od 13 hodin přímo v parku Na Špici uskuteční charitativní běh Foxconn run. Jedná se limitovaný běh s distancí cca 5,5 km, maximálně pro 1000 běžců, s krásným cílem vybrat finanční prostředky na dobrou věc. Každý účastník obdrží ve startovním balíčku funkční tričko, nápoj a po dokončení běhu medaili. Běh je určen pro všechny.
Bez kultury a běhu
Spolu s pozitivními zprávami je ale nutné zmínit i to, že letošní park bude bez kultury – „Chceme předejít větší kumulaci lidí a pódium tak vůbec stavět nebudeme,“ uvedl projektový manažer akce Pavel Stara. Konat se letos nebude ani oblíbený Barevný běh, který vždy rozhýbal celý park Na Špici. Pořadatelé akce Barvám neutečeš ale počítají se zastávkou v Pardubicích 14. srpna příštího roku. (sportovnipark.cz, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMTMyM