Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Park Na Špici se opět po roce promění v obří sportovní arénu

05.08. 2018 20:49

PARDUBICE - Devět dnů plných sportu – to je Sportovní park Pardubice 2018, který zahajuje již tuto sobotu a potrvá až do následující neděle 19. srpna. Cílem populární akce v oblíbeném parku Na Špici je ukázat především dětem, že sport je skvělý způsob trávení volného času.


Park Na Špici, jeho okolí i nedaleký zámek se promění v jedno velké sportoviště a na stálých i variabilních místech se představí čtyřiašedesát pardubických sportovních klubů prezentujících nejrůznější druhy sportů. Děti, kterým je park převážně určen, tak mohou samy zjistit, jaký sport je jim šitý na míru. Dospělí pak dostanou možnost vyzkoušet si aktivity, které mají v hledáčku, ale dosud třeba neměli možnost si je „osahat“ blíže. Celá akce začne zahajovacím koncertem pro rodiny s dětmi. Konat se bude ve FANzóně v parku již v pátek 10. srpna od 18 hodin a návštěvníci se mohou těšit na pořádnou porci zábavy od kapel Mlask a Pískomil se vrací. Stejně jako v minulých letech budou soutěžícím a aktivním účastníkům sloužit hrací karty. „Momentálně jich je mezi lidmi již dvanáct tisíc, z toho pět a půl tisíce jich bylo distribuováno do škol,“ uvedl „duchovní otec“ Parku a jeden z pořadatelů Pavel Stara. Hrací karty, které jsou stále k mání, mimo jiné třeba v infocentru pod Zelenou bránou, slouží k aktivnímu zapojení do sportovních disciplín a nabízejí současně celou řadu výhod od partnerů projektu. Díky hrací kartě mohou malí i velcí sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín – za zdolání 12 sportovních disciplín obdrží diplom se svým jménem a za zvládnutí 16 disciplín medaili. „Kromě aktivního vyzkoušení všech sportovních disciplín v rámci parku může veřejnost s hrací kartou získat levnější vstupné na doprovodné akce, výhodněji se zaregistrovat na běhy Gladiátor City Run či Barvám neutečeš nebo získat slevu na nákup u našich partnerů. Karta umožňuje také bezplatný vstup na pardubické závodiště 18. srpna, kdy se zde poběží 3. kvalifikační dostih na Velkou pardubickou či získat slevu „1+1“ na vstup na festival plný Ameriky FriendsFest. Hrací karta dále opravňuje jeho držitele k nákupu denní vstupenky s padesátiprocentní slevou na hokejový Memoriál Zbyňka Kusého,“ dodal Pavel Stara. Kromě sportovních, kulturních a vědeckých stanovišť však nebudou chybět ani autogramiády. Na tu první se mohou návštěvníci těšit hned v sobotu, kdy bude možné ve 14 hodin získat přímo v parku podpis bronzové medailistky z letošních olympijských her, rychlobruslařky Karolíny Erbanové. (saf)

 

„Nechceme mít z parku Matějskou pouť,“ říká Stara
Populární Sportovní park láká nejen tisíce malých či velkých sportovců, ale také podnikavce, kteří by se na této akci chtěli „přiživit“ a „urvat“ něco pro sebe. Podle organizátorů jim prý zde ale pšenka rozhodně nepokvete. „Spusta subjektů se hlásila, že mají zájem v parku být. Jenže to jsou ty výdělečné podniky, které vědí, že park bude hojně navštěvován, a tak by z toho chtěly těžit. My jsme ale řekli, že ne! Nechceme, aby se z toho stala Matějská pouť,“ uvedl jeden ze spolupořadatelů Sportovního parku Pardubice Pavel Stara. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyN2NiZD