Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pět kruhů lidem nechybělo. O (ne)olympijský park zájem byl!

27.08. 2017 17:36

PARDUBICE – Na sto tisíc návštěvníků zavítalo během devíti dnů do parku Na Špici, kde se, ať již aktivně či pasivně, zúčastnili akce Sportovní park 2017. Stejně jako loni se jednalo o nejnavštěvovanější akci města v rámci letošního léta. „Znovu se potvrdilo, že Pardubice jsou městem sportu a sportovců.


Hlasy mnohých pochybovačů tvrdily, že o ‚neolympijský‘ park nebude zájem, že akce nebude efektivní. Jsem rád, že se potvrdil opak. Nadšení malých i velkých návštěvníků parku je toho důkazem. A úspěch potvrzuje i číselný údaj návštěvnosti,“ řekl k letošnímu sportovnímu parku primátor Martin Charvát. „Skutečnost, že je o projekt opravdu zájem, jsme vnímali již během prodeje hracích karet do pardubických mateřských a základních škol. I tak nás celková návštěvnost mile překvapila, zájem o park neochaboval ani v pracovních dnech,“ zhodnotil projekt jeho manažer Pavel Stara s tím, že na jednom stanovišti se vystřídalo v průměru přibližně 800 dětí a dospělých za den.
Návštěvnost se, pochopitelně, odvíjela od počasí, rekordní byla v tomto směru sobota 19. srpna, kdy do parku proudily stovky rodin s dětmi, které si přišly zaběhat v rámci Foxconn runu. Vysokých čísel pak dosahoval i denní prodej karet během konání akce - za devět dní se jich prodalo zhruba pět tisíc. „Skvělou práci odvedly sportovní kluby. Jsem přesvědčený, že to na podzim pocítí v nárůstu členské základny. V rámci vypsaného tematického grantu mezi kluby rozdělíme okolo půl milionu korun, peníze budou moci použít například na nákup nového sportovního vybavení a pomůcek,“ podotkl náměstek pro sport a cestovní ruch Jakub Rychtecký. Na šestnácti stálých a sedmi variabilních stanovištích, jež byly rozmístěny nejen v parku Na Špici, ale také na zámku, u vody či na kurtech LTC, se vystřídalo přes šedesát sportovních klubů. Zejména děti pak „hrály“ o diplomy a medaile, se kterými se poté jako opravdoví vítězové mohly vyfotit na stupních vítězů. Navázat na úspěch loňského Olympijského parku Pardubice 2016 se tak organizátorům každopádně podařilo. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyN2I4NDNk