Piráti ani tentokrát neloupili. Pardubice si vezou z Chomutova tři body!

29.12. 2016 11:29

CHOMUTOV - Cenné tři body si ve středu odvezli pardubičtí hokejisté z Chomutova, kde v televizním utkání vyhráli 3:1. V první třetině se trefili Petr Sýkora a Tomáš Klimenta, třetí trefu pak přidal v polovině zápasu Lukáš Nahodil. Domácí sice snížili, ale svěřenci Pavla Rohlíka a Michala Mikesky takticky vyspělým výkonem v čele s výborným Martinem Růžičkou dovedli poslední venkovní utkání v tomto kalendářním roce do zdárného konce. Obrovský dík také skvělým fanouškům, kteří do SD Arény přijeli podpořit červenobílé!

Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:2, 0:1, 1:0). Branky a nahrávky: 44:41 Skokan (Rutta) – 15:23 Sýkora, 17:37 Klimenta (Nahodil), 30:46 Nahodil. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hodek – Gerát, Hynek (všichni ČR). Vyloučení: 4:4, navíc V. Růžička (Piráti Chomutov) 10 minut osobní trest a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4327. Střely na branku: 30:29. PARDUBICE: M. Růžička – Schaus, Havlík, Leduc, Čáslava, Ščotka, Ovčačík, Bokroš – P. Sýkora, Tomášek, Johnson – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Mallet, Redenbach, Beran – Panna, T. Kaut, Starý – Rohlík.

Nevídané! Prakticky rozhodnuto ve prospěch Pardubic bylo již po dvou třetinách, kdy Dynamo odcházelo do kabin za stavu 0:3! A to ještě Lukáš Nahodil neproměnil penaltu... Díky solidnímu výkonu, který umocnil brankář Růžička, tak Pardubice dokráčely ke dvanáctému vítězství v této sezoně, z toho třikrát se jim to povedlo právě s Chomutovem. „My jsme odehráli jednu z nejlepších prvních třetin, v které jsme byli velice aktivní, na což jsme navázali i ve druhé třetině. I za stavu 3:0 byl soupeř neustále nebezpečný. Když už jsme se ve třetí třetině dostali pod tlak, tak nás podržel brankář. Děkuji celému týmu za týmový výkon po celých šedesát minut,“ uvedl po utkání trenér Pavel Rohlík. (zr)