Pískal Rus, vyrovnával Holland, výhru vystřelil Francouz

22.10. 2017 20:22

PARDUBICE/CHOMUTOV – Za víkendové dvojutkání si hokejisté Dynama připsali pouhé dva body. Zatímco v pátek doma po poměrně velkém dramatu nakonec v prodloužení udolali Zlín, včera vyšli naprázdno. V pátečním utkání o všem podstatném rozhodli cizinci. Kanaďan jménem „Holandsko“ vyrovnal na 3:3, aby pak Francouz Treille urval vítězství v nastaveném čase. Bdělým okem nekompromisního sudího pak na vše dohlížel Rus Bulanov...

15. kolo: HC Dynamo Pardubice – Aukro Berani Zlín 4:3 p. (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0). Branky a nahrávky: 6:22 Marosz (Rolinek, Trončinský), 10:20 Tomášek (Cardwell, Čáslava), 46:23 Holland (Dušek, Beran), 60:45 Treille (Marosz, Trončinský) – 18:23 Popelka (Okál, Valenta), 19:47 Honejsek (Freibergs, Ferenc), 23:50 Honejsek (Matějíček). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil – Frodl, Komárek (všichni ČR). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 7032. Střely na branku: 40:30. PARDUBICE: Klouček – Wishart, Trončinský, Cardwell, Čáslava, Holland, Mojžíš – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Vondráček, Bojko, Dušek – Beran, Poulíček, Starý.

Přestože Dynamo už v půlce první třetiny vedlo 2:0, šlo se do kabin za nerozhodného stavu. Když se poté misky vah dokonce přiklonily na stranu Zlína, začala se pardubická aréna bát o výsledek. Ty nejčernější chmury sice zažehnal kanadský obránce Holland, ale i tak byl bod po šedesáti minutách spíš málo... Alespoň dvoubodové vítězství zajistil v první minutě prodloužení miláček pardubického publika Francouz Sacha Treille. A snad aby nebylo cizinců na ledě málo, nad regulérností mače bděl ruský sudí Bulanov... „Od první třetiny jsme udávali ráz hry, ale nepodařilo se nám dát za stavu 2:0 pojišťující gól, i když šance jsme na to měli. Naopak při prvním gólu Zlína se mužstvo složilo a já si nedokáži vysvětlit, proč tomu tak bylo,“ nechal se slyšet trenér Dynama Miloš Holaň.

16. kolo: Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1). Branky a nahrávky: 24:56 Vondrka (Slovák), 36:20 Valach (Slovák, Koblasa), 58:09 Vondrka (Skokan) – 29:46 Beran (Starý, Cardwell), 48:35 Rolinek (Čáslava, Cardwell). Rozhodčí: Svoboda, Šír – Klouček, Ondráček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 3903. Střely na branku: 21:22. PARDUBICE: Kacetl – Cardwell, Wishart, Mojžíš, Čáslava, Holland, Trončinský – Tomášek, Marosz, Treille – Quenneville, Bojko, Perret – Vondráček, Dušek, Rolinek – Beran, Poulíček, Starý.

Po dlouhé době s Kacetlem v brance, ale stále bez Petra Sýkory, ke kterému navíc na listinu indisponovaných včera přibyl i jeho jmenovec Ján, začalo Dynamo nebojácně a doslova do poslední chvíle hrálo minimálně o bod. O ten přišlo v předposlední minutě poté, co Skokan naservíroval zpoza branky puk Vondrkovi a ten se v těchto situacích obyčejně nemýlí. Právě Vondrka, který se ještě pár dnů před začátkem sezony handrkoval s Chomutovem o docela slušný balík peněz, je letos doslova pardubickým katem. V obou dosud odehraných vzájemných utkáních jim totiž vstřelil čtyři góly a na jeden nahrál. V obou zápasech si navíc připsal gól vítězný... Další utkání čeká na pardubické hokejisty v pátek, kdy doma od 17.20 přivítají Mladou Boleslav. Tipsport arénu však neopustí ani v neděli, kdy od 15 hodin změří síly s Vítkovicemi. (saf)