Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Play-off 1. hokejbalové ligy: Jestřábi do čtvrtfinále, Hvězdy končí!

02.04. 2018 14:41

PARDUBICE – Za stavu 1:0 na zápasy ve svůj prospěch pokračovali v pátek a sobotu v osmifinále play-off hokejbalisté svítkovských Hvězd. Obě utkání však na půdě soupeře z Prachatic prohráli a svoji pouť vyřazovacími boji tak skončili. Postup do čtvrtfinále naopak vybojovali přeloučští Jestřábi, kteří minulý víkend sice prohráli, ale nyní dvakrát doma porazili Kelty a míří tak do další fáze vyřazovacích bojů!


2. utkání: HBC Prachatice - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1). Branky Svítkova: Pelikán, Král. Stav série 1:1.
3. utkání: HBC Prachatice - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Branky Svítkova: Waber 2. Konečný stav série 2:1, postupují Prachatice. „Přijeli jsme s odhodláním vyhrát a oba zápasy byly do jisté míry vyrovnané, ale domácí byli chladnokrevnější v zakončení. Máme ovšem velký příslib do budoucna s mládím, které máme. Jsem na kluky pyšný, ani v jednom utkání nesložili zbraně, ze série odcházíme s hlavou nahoře,“ nechal se slyšet trenér Hvězd Petr Kopečný.
2. utkání: HC Jestřábi Přelouč – SK Kelti 2008 3:2 (1:2, 2:0, 0:0). Branky Přelouče: Mucha, Raška, Hutla. Stav série: 1:1.
3. utkání: HC Jestřábi Přelouč – SK Kelti 2008 3:1 (0:1, 1:0, 2:0). Branky Přelouče: Moravec, Příhoda, Horák. Konečný stav série: 2:1, postupují Jestřábi. Víkendová sestava Přelouče: Smekal, Brykner - Stoklasa, Hutla, Hejhal, Svoboda, Moravec, Šmíd, Doležal, Příhoda, Mucha, Horák, Michetschläger, Menc, D. Štefanský, Raška, Vorba, M. Šimek, J. Šimek. Trenér R. Štefanský. „V sérii s Kelty se nám z pozice favorita z počátku příliš nedařilo. Soupeř hrál dobře z obrany, navíc mu vycházely nebezpečné protiútoky a dařili se mu i přesilové hry. My jsme se přes jeho pozornou obranu prosazovali těžko, vzadu nám navíc chyběl důraz a klid. Přesto se nám nakonec podařilo sérii otočit, přestože jsme ve všech třech zápasech prohrávali. V pátek  jsme soupeře přehráli a zaslouženě jsme utkání otočili už ve druhé třetině. Rozhodující duel pak byl opatrnější, měli jsme více ze hry, ale Kelty držel brankář Lašek, který podal výborný výkon. Nakonec se ale štěstí zaslouženě přiklonilo k nám, když přesilovkou ranou v poslední minutě rozhodl Jakub Horák. Náš postup je zasloužený, ale bolel a celá série jenom dokázala fakt, že play-off je jiná soutěž,“ uvedl k sérii brankář Jestřábů Petr Brykner. Na Přelouč nyní ve čtvrtfinále čekají Dobřany. „K vidění bude útočný hokejbal, který nám snad bude vyhovovat víc. Dobřany hrají nově domácí utkání v hale, takže bude znovu velký rozdíl v površích domácích utkání obou týmů. To jak se s tím oba týmy vyrovnají nakonec může být tím rozdílem, který čtvrtfinále rozhodne,“ myslí si přeloučský brankář Brykner. (saf)

 

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNmQ5O