Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Plochá dráha: Středeční závod v Pardubicích byl odložen

Závod Mezinárodního mistrovství dvojic se v Pardubicích pojede až v červenci. Foto: Milan Křiček
30.03. 2016 11:00

Začátek sezony na plochodrážním stadionu v Pardubicích se odkládá. Závod Mezinárodního mistrovství dvojic, který se měl konat ve středu 30. března, byl přeložen. Novým termínem je pondělí 25. července.


Tradiční soutěž dvojic byla zahájena úterním závodem v Praze, kde se z vítězství radovala Zlatá přilba Pardubice v sestavě s Tomášem Suchánkem a Hynkem Štichauerem. Východočeši získali o bod více než pražská Markéta, třetí slovinský tým Ljublanja - Krško ztratil na vítěze tři body. 

Dnes měl mít seriál druhé pokračování na svítkovském stadionu, ale klání se přeložilo. "V úterý vyjeli na ovál Václav Milík s Alešem Drymlem a dráhu vyzkoušeli. Přestože se na dráze více jak týden tvrdě pracovalo, veškeré následky po počasí minulých dní se nepodařilo kompletně odstranit. Především vnitřní část dráhy je velmi měkká a není bezpečná. To oba zkušení jezdci potvrdili," uvedl za pořadatele Petr Moravec. 

Na základě této zkušenosti se organizátoři i po dohodě s ostatními účastníky soutěže domluvili na přeložení tohoto závodu. Nahrádní termín byl stanoven na 25. července, kdy se závod od 18 hodin uskuteční. AMK ZP Pardubice věří, že příznivci toto rozhodnutí, vedené především snahou o co nejbezpečnější podmínky pro jezdce, pochopí. 

(tra)

 

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNGE5ZDY2O