Plzeň v neděli vrátila Dynamo zpátky na zem

17.02. 2019 19:41

PARDUBICE – Začátek po reprezentační pauze byl pro Dynamo skoro snový - ve středečním utkání si nejprve smlslo na Spartě, aby pak v pátek přivezlo bod i z Brna. Obrození však bohužel netrvalo dlouho, včera proti Plzni byli namlsaní hráči i fanoušci spokojeni pouze v první třetině, v té druhé pak totiž Plzeň pětkrát skórovala a vrátila Dynamo zpátky na zem...

43. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Branky a nahrávky: 1:47 Machala (Horký, Cardwell), 28:29 Kloz, 39:44 Eklund (Mandát), 50:38 Machala (Schaus, Sýkora) – 27:06 Jarůšek.  Rozhodčí: Pavlovič, Svoboda – Tošenovjan, Lhotský.  Vyloučení: 7:10, navíc Klíma a Forman 10 minut osobní trest.  Využití:  1:0.  Diváků:  7381Střely na branku: 30:31 (11:11, 11:7, 8:13). Vhazování: 24:35. PARDUBICE: Klouček – Zdráhal, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Budík, Porseland – Hovorka, Bubela, Dušek – Sýkora, Ihnačák, Marosz – Horký, Mandát, Machala – Poulíček, Kloz, Perret. „Sparta byla ve výhodě díky pondělnímu zápasu, zato my jsme do toho vstoupili po tvrdém tréninku na soustředění. Měli jsme hluchou čtyřminutovku ve druhé třetině, kdy byla Sparta v tlaku a používala zbraně, o kterých jsme si říkali, přesto jsme se nevyvarovali chyb. Stejně těžký byl začátek třetí třetiny, kdy visel gól ve vzduchu,“ řekl k utkání trenér Lubina. Rozezlen byl naopak pražský trenér Krupp, který bezprostředně po utkání řekl, že za prohru může on sám:  „Porážku beru jednoznačně na sebe,“ uvedla někdejší německá defensivní hvězda NHL, jenž v zámořské soutěži odehrála celkem 729 utkání, zaznamenala 281 bodů (69+212) a s Coloradem Avalanche získala v roce 1996 Stanley Cup. Přesto, a nebo právě proto, však střelec vítězného gólu ve finále Stanley Cupu naordinoval po návratu do Prahy svým hráčům noční trénink: „Proti Pardubicím jsme prostě hráli hokej jen dvacet minut, tak jsem týmu řekl, že dalších čtyřicet si odpracujeme takhle. Udělal jsem to poprvé v životě, měl jsem ale pocit, že teď je ta správná chvíle,“ uvedl někdejší německý reprezentant.
44. kolo: HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice 2:1 p. (1:0, 0:1, 0:0). Branky a nahrávky: 8:19 Orsava (Erat), 62:27 Mueller – 34:09 P. Sýkora (Mikuš, Ihnačák). Rozhodčí: Mrkva, M. Sýkora – Bryška, Pešek. Vyloučení: 4:3 (2:0, 1:1, 1:2). Bez využití.  V oslabení:  1:0.  Diváků: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 34:16 (16:4, 7:7, 6:4 – 5:5). Vhazování: 15:24. PARDUBICE: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Zdráhal, Porseland – Hovorka, Bubela, Dušek – Sýkora, Ihnačák, Marosz – Horký, Mandát, Machala – Poulíček, Kloz, Machač. Jediný gól Dynama zaznamenal spící snajpr, který se naposledy trefil krátce po Vánocích. „Odehráli jsme tragickou první třetinu byli jsme pod neustálým tlakem Komety a bylo štěstí, že domácí vedli jen o gól. Po přestávce jsme se trošku zvedli, slušně jsme zahráli přesilovky a podařilo se nám srovnat. Paradoxně jsme v závěru utkání sahali po třech bodech…,“ nechal se slyšet trenér Dynama Ladislav Lubina.
45. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň 3:8 (1:1, 1:5, 1:2). Branky a nahrávky: 5:48 Ihnačák (Schaus, M. Klouček), 27:00 Ihnačák (Schaus, M. Klouček), 46:50 Horký (Mandát, Zdráhal) – 4:01 Eberle, 26:47 D. Kindl (Pulpán, V. Němec), 27:48 Kodýtek (P. Straka), 30:37 Kodýtek (Eberle, P. Straka), 31:45 Jones (V. Němec), 33:09 Vráblík (Pulpán, Kodýtek), 49:59 Indrák (Allen, Kantner), 52:35 Moravčík (Gulaš, Kovář). Rozhodčí: Kika, Šír – D. Klouček, Komárek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváků: 7023. Střely na branku: 25:28 (9:7, 10:13, 6:8). PARDUBICE: Klouček (31:45 Kacetl) – Holland, Eklund, Schaus, J. Mikuš, Cardwell, Zdráhal, Porseland – Hovorka, Bubela, Rolinek – Horký, Mandát, Machala – Sýkora, Ihnačák, Marosz – Poulíček, Kloz, Dušek.
Ostatní výsledky 45. kola: Třinec – Kometa 0:1, Karlovy Vary – Mountfield HK 1:4, Chomutov – Sparta 2:3 p., Mladá Boleslav – Liberec 1:4, Olomouc – Litvínov 4:5 p. (saf)