Po hokejistech zametli s Třincem i fotbalisté

20.10. 2019 20:53

PARDUBICE – Třinecké hráče dvou nejpopulárnějších tuzemských sportů čekal v Pardubicích sportovní víkend. A nebyl pro ně nikterak příjemný. Nejprve sem v pátek přijeli v roli extraligového lídra hokejoví Oceláři, aby se s nepořízenou a pěti obdrženými góly vrátili zpět na sever Moravy. V sobotu pak pro změnu zavítala Pod Vinici třinecká fotbalová družina. A ani ta si body neodvezla... Po páteční vítězné předehrávce 12. kola FNL šla sice do čela tabulky pražská Dukla, ale Pardubice se hned o pár hodin později na „své“ místo zase vrátily, když Třinec zdolaly jednobrankovým rozdílem.

FK Pardubice - FK Fotbal Třinec 1:0 (1:0). Branky: 20. KohútRozhodčí: Vojkovský. ŽK: 2:2. Diváků: 1024. PARDUBICE: Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kohút, Solil (85. Sokol), Hlavatý (83. F. Čihák), Zifčák (76. Miker) – P. Černý.
Pardubice měly sice trochu slabší vstup do utkání, i tak se ale prosadily jako první. Ve dvacáté minutě Tomáš Čelůstka přízemním centrem našel Michala Kohúta, který se v zakončení nemýlil. Ihned poté mohli domácí své vedení navýšit. Pavel Černý dostal skvělou přihrávku a ocitl se sám před brankářem Adamuškou, který ale útočníka Východočechů vychytal. Začátek druhé půle zápasu ovšem Třinec nezachytil ideálně a domácí fotbalisté měli hned dvě velké šance. Nejdříve si Kohút pohrál s obráncem a vyslal prudkou technickou střelu, gólman Adamuška ale vyrazil. Stejně si hostující brankář počínal i o chvíli později, kdy se před ním ocitl volný Zifčák, který však trefil právě jen brankáře hostů. Ve zbytku druhé půle měli sice míč na kopačkách častěji svěřenci Svatopluka Habance, Šmíd ale moc práce neměl. Za celý zápas na něj totiž neletěla ani jedna střela. Pardubice tak odčinily prohru z derby v Hradci Králové, zato hosté poprvé po sedmi ligových utkáních poznali hořkost porážky. (zr, saf)