Pod novou „kostkou“ pouze za bod

Pardubický kapitán Tomáš Rolinek vyrovnal páteční utkání s brněnskou Kometou až padesát vteřin před koncem. Pod novým jumbotronem se však nakonec v prodloužení radovali hosté. Foto: MILAN KŘIČEK
02.10. 2016 21:46

PARDUBICE – V úterý se hokejisté Dynama dočkali po pěti zápasech konečně prvního vítězství. Alespoň na dva body si sáhli v Chomutově, když pod vedením nového trenérského týmu a s několika změnami v sestavě úspěšně zvládli prodloužení. Perfektně si sedla znovuobnovená spolupráce dua Sýkora, Redenbach, které si připsalo šest kanadských bodů a výrazně se tak zasloužilo o první letošní výhru.

Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice 5:6 p (3:1, 2:4, 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 7:18 Kämpf (Koblasa, Poletín), 10:18 Poletín (Skinner, Hřebejk), 17:14 Vondrka (Huml, Poletín), 35:29 Kaše (Vondrka), 39:12 Růžička (Kaše, Valach) – 16:16 Schaus (Mallet, Rapáč), 25:34 Sýkora (Rolinek, Redenbach), 32:10 Hubáček (Nahodil), 34:43 Hubáček (Nahodil), 38:25 Redenbach (Sýkora, Rolinek), 60:23 Sýkora (Redenbach, Schaus). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:1, navíc Leduc (Dynamo) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Diváci: 4529. Střely na branku: 32:23. „V Chomutově jsme chtěli pětizápasovou šňůru proher. Všichni jsme byli pod velkým tlakem – mužstvo, trenéři i vedení klubu. Jsme moc rádi, že jsme se dokázali vzchopit i za stavu 1:3. Hráčům za to děkuji. Jsem rád, že jsme získali dva body. Mužstvo má charakter i vnitřní sílu,“ řekl po utkání trenér Pardubic Pavel Rohlík.

První vítězství pak chtěli pardubičtí hokejisté potvrdit i v pátek. A před poměrně slušně zaplněnou arénou a pod zbrusu novým jumbotronem nezačali vůbec špatně. Se Štěpánkem v brance šlo Dynamo do vedení ve 13. minutě a přestože Kometa vyrovnala ihned v úvodu druhé části, byly to zase Pardubice, kdo na obří „kostce“ měnil skóre. Do kabin se však šlo za nerozhodného stavu. Jedenáct minut před konce brněnský Hruška z kruhu procedil puk skrz Štěpánka a poprvé v utkání šla do vedení Kometa. Jak je důležité míti Rolinka se však více než osm tisíc diváků přesvědčilo necelou minutu před koncem, když se kapitán mistrů světa z roku 2010 protáhl v oslabení před Vejmelku a mazácky vyrovnal. Prodloužení ve třech začali odvážněji hosté, kteří se dlouho drželi na kotouči, avšak ke střele jejich snaha nevedla. Naopak po dvou minutách dostal trochu prostoru Schaus a málem propálil Vejmelku. Kometa pak ujížděla ve třech proti jednomu obránci a na konci akce Štěpánek skvělým zákrokem zneškodnil střelu Čermáka. Rozhodnutí padlo necelou minutu před koncem nastavení, když se po blafáku trefil Vojtěch Němec – 3:4. A tak premiéra pod zbrusu novou obří „kostkou“ domácím hráčům sice nevyšla, ale za svůj výkon se rozhodně stydět nemusí.

HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 3:4 p (1:0, 1:2, 1:1 – 0:1). Branky a nahrávky: 12:03 Hubáček (Schaus, Bárta), 24:26 Rolinek (Mallet, Tomášek), 59:11 Rolinek (Hubáček) – 20:45 Haščák (Kováčik, Zaťovič), 35:21 Haščák (Kováčik), 49:01 Hruška, 64:16 Němec (Kvapil, Trška). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8083. Střely na branku: 22:33. „Uvědomovali jsme si, že Kometa je v pohodě a má hodně bodů, a tak jsme ji chtěli zaskočit. Dařilo se nám to deset, patnáct minut, ale pak hosté přebrali aktivitu. Vývoj zápasu z naší strany hodně ovlivnila tři vyloučení ve druhé části. S takovým soupeřem to vezme hodně sil. Branka Komety na 2:3 byla taková nešťastná, docela nás zaskočila, přesto jsme nesložili zbraně a byli schopní i ve čtyřech vyrovnat. Prodloužení jsme chtěli přečkat a rozhodnout pak v nájezdech. I přes prohru jsem hráčům poděkoval, po dvou těžkých zápasech máme tři body a věříme, že nastavená cesta bude úspěšná,“ uvedl po utkání trenér Dynama Pavel Rohlík. JAN ŠAFÁŘ