Pod Vinicí opět platilo „můj dům, můj hrad“!

05.05. 2019 19:36

PARDUBICE – V minulém týdnu sehráli druholigoví fotbalisté Pardubic hned dva zápasy. V pondělní dohrávce 25. kola se jim úplně nepovedlo utkání v Ústí nad Labem, kde se tři inkasované góly jevily ještě milosrdně. Nebýt totiž gólmana Letáčka, vezly by si Pardubice domů daleko větší příděl… Napravit reputaci si pak mohla Krejčího družina v sobotu dopoledne Pod Vinicí, kde před televizními kamerami hostila Znojmo. Čtrnáctý tým druholigové tabulky byl nad síly domácích, kteří celkem v klidu dokráčeli k zaslouženému vítězství a prodloužili tak svoji letošní domácí neporazitelnost!

25. kolo: FK Ústí nad Labem – FK Pardubice 3:1 (2:0). Branky: 16. Prošek, 20. Prošek, 62. Bílek - 83. Petráň z penalty. Rozhodčí: Adámková. ŽK: 2:2. Diváků: 542. PARDUBICE: Letáček – Prosek, Piroch, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek – Mužík, Černý (46. Petráň), Tischler, Fousek (75. Sokol) – Kovář.
Domácí fotbalisté nakročili ke svému vítězství již v první půli dvěma góly Proška a to i přesto, že Pardubice byly v úvodu aktivnější. Už v páté minutě totiž od nich přišla zajímavá akce, kdy Fousek hledal před brankou Mužíka a tomu chyběly jen milimetry k tomu, aby tečoval míč do sítě. O pět minut později pak hlavičkoval po rohu Piroch a domácí brankář Lindr se musel natahovat, aby na míč dosáhl. To ale bylo ze strany hostů všechno… Během čtyř minut totiž Prošek dvěma góly určil ráz zápasu. A když po změně stran navýšil náskok Bílek, nebylo o vítězi pochyb. Petráň pak už jen z penaltového puntíku výsledek kosmeticky upravil. Po zápase, který se vinou poruchy umělého osvětlení dohrával za šera, si tak Severočeši v tabulce polepšili na čtvrtou pozici. „Věděli jsme, že se utkáme s mužstvem, které hraje otevřený a útočný fotbal. Chtěli jsme se soupeři vyrovnat, do patnácté minuty jsme si vytvořili tři gólové šance, poté jsme neodkopli balón a inkasovali první branku. Přestali jsme hrát, domácím narostla křídla, byli rychlejší, začali hrát velice dobře a přidali druhý gól. Poločas jsme dohrávali v útlumu, druhou půli jsme opět hráli úvodních patnáct minut velice dobře. Chtěli jsme snížit, dostat se do hry, avšak po další chybě jsme kapitulovali potřetí. Výsledek jsme korigovali již jen penaltou a Ústí nad Labem zaslouženě vyhrálo. Michal Petráň je po zranění, jeho absence byla znát. Zápas jsme i přes výpadek osvětlení chtěli dohrát, nakonec bylo vidět, utkání to neovlivnilo, bylo to po dohodě obou týmů,“ řekl po utkání trenér Pardubic Jaroslav Novotný.
26. kolo: FK Pardubice – 1. SC Znojmo FK 3:1 (2:1). Branky: 9. Toml, 30. Petráň z penalty, 74. Mužík – 20. Šmehyl. Rozhodčí: Cieslar. ŽK: 1:1. Diváků: 648. PARDUBICE: Letáček – Prosek, Piroch, Šejvl, Toml – Jeřábek (C) – Lee (64. Mužík), Solil, Tischler, A. Fousek (73. Sokol) – Petráň (77. P. Černý).
Pardubice v televizním utkání 26. kola FNL porazily na domácím hřišti Znojmo 3:1 a prohloubily tak jeho krizi. Jihomoravský celek nevyhrál už šest zápasů, přičemž si připsal čtvrtou prohru v řadě. Znojmo na vedoucí gól domácích sice zareagovalo šťastnou vyrovnávací trefou, ovšem na další góly Petráně a Mužíka už odpověď nenašlo. Domácím se povedl vstup do utkání, když se už v deváté minutě po rohu Fouska a vyražené hlavičce Pirocha dostal k dorážce Martin Toml a střelou pod břevno z malého vápna poslal Pardubice do vedení. Toml v utkání nastoupil na pozici levého obránce, kde zastoupil vykartovaného Čelůstku. Vedení však Pardubicím vydrželo jen jedenáct minut. Po hrubé chybě gólmana Letáčka, který nezpracoval Pirochovu malou domů, dostal na zlatém podnose darovaný gól hostující Šmehyl, který srovnal skóre. To se na stranu domácích překulilo opět po deseti minutách, když z penalty za ruku znojemského obránce skóroval Petráň. Definitivní pojistku pak čtvrt hodiny před koncem přidal střelou do šibenice střídající Mužík. (saf)