Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pod zámek míří tenis za 25 tisíc dolarů

Jedním z taháků na nadcházejícím pardubickém turnaji by měl být i daviscupový reprezentant Jan Hernych. Foto. INTERNET
19.06. 2016 18:08

PARDUBICE - Již tuto sobotu odstartuje na kurtech LTC Pardubice pod zámkem druhý mezinárodní turnaj série RIETER OPEN tenis ITF Pardubice s dotací 25 tisíc dolarů. Finále dvouhry je pak na programu v sobotu 2. července.


Startovní listina letošního ročníku je velmi vyrovnaná a slibuje tak napínavou podívanou již od prvního kola. Můžeme se těšit jednak na nastupující českou generaci v podání Robina Staňka či Zdeňka Koláře, ale také i na daviscupové reprezentanty Jana Hernycha a Jana Mertla. Spolu s nimi bude mezi největší favority patřit německý reprezentant Andreas Beck, kterému v minulosti patřilo 33. místo žebříčku ATP! Dále potom Uladzimir Ignatik - bývalý juniorský hráč č. 1 světového žebříčku nebo také mladý Portugalec Frederico Ferreira Silva. Nasazená jednička bude odtajněna až v tomto týdnu. A jak bude vypadat časový rozpis turnaje? V sobotu 25. června a poté v neděli jsou na programu kvalifikační zápasy. V pondělí a úterý pak startují první kola jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. Ve středu uvidí návštěvníci druhé kolo dvouher a již i čtvrtfinále čtyřhry. Ve čtvrtek pak na hráče i diváky čeká čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry. V pátek pak již budou známi vítězové čtyřhry a semifinalisté dvouhry, kteří si to o titul rozdají o den později, tedy v sobotu 2. července. Kromě sportovního úspěchu jsou nezanedbatelné i prize money. Vítěz dvouhry obdrží 3600 amerických dolarů, poražený finalista 2120 USD, vítězové čtyřhry dostanou 1550 USD na pár, jejich poražení protivníci o 650 dolarů méně. Poraženému z prvního kola přistane na účtu 260 dolarů.

Mužský okruh ITF je celosvětový okruh profesionálních tenisových turnajů mužů organizovaný Mezinárodní tenisovou federací (ITF). Představuje třetí a nejnižší úroveň mužského profesionálního tenisu. Události ITF jsou bodově začleněny do hodnocení žebříčku ATP, což mladým úspěšným hráčům umožňuje postup do vyšších úrovní – okruhu ATP Challenger Tour a následně i ATP World Tour. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMmUxM