Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Podpisy pod peticí: dva tisíce za dva dny!

25.11. 2018 17:45

PARDUBICE – Jak již zmiňujeme na jiném místě, fanouškům pardubického hokeje není osud Dynama, respektive jeho současné sportovní či morální excesy, lhostejný. A proto se formou petice obrátili na město, jakožto majoritního vlastníka klubu.


„Nejedná se přímo o petici dle Zákona o právu petičním, ale o otevřený dopis,“ řekl našemu Týdeníku autor a iniciátor petice Zdeněk Válek. Ať tak či onak, ode dne, kdy „dopis“ spatřil světlo světa, tedy v pátek večer, se pod něj do doby naší včerejší uzávěrky podepsalo již téměř dva tisíce fanoušků! „Po nasbírání dostatečného počtu podpisů vyjadřujících souhlas s otevřeným dopisem, bude tento odeslán na radnici města Pardubic, regionálním médiím a v neposlední řadě významným sponzorům pardubického hokeje,“ uvádí web hcpcefans.cz. Otevřený dopis, který jeho autoři nazývají spíše „zoufalým voláním o pomoc“ je situován do čtyř částí: 1.) Kumulace funkcí, 2.) Morální úpadek klubu, 3.) Sportovní úpadek klubu, 4.) Finanční stránka klubu. Část dopisu nyní zveřejňujeme. Jeho celé znění pak otiskneme v následujícím vydání společně s referátem z dnešního společného setkání fanoušků a představitelů Dynama v prostorách ČSOB Pojišťovna arény, které jako reakci na dopis navrhl klub uspořádat.

Vážené zastupitelky, vážení zastupitelé,

my, níže podepsaní fanoušci, si dovolujeme vás oslovit kvůli neúnosné a neudržitelné situaci v klubu HC Dynamo Pardubice, a.s., protože vy, jakožto zástupci majoritního vlastníka klubu, jste jediní, kteří mohou danou situaci změnit. …Poslední roky existence našeho slavného klubu se nesou v duchu neprofesionalismu, sportovního i morálního úpadku klubu a v poslední době také v duchu zcela nepřípustného propojení s politikou. ...Chceme zajištění otevřené a transparentní komunikace klubu směrem k fanouškům. Klub je majoritně vlastněn městem, a tak má široká veřejnost právo na absolutní transparentnost a maximální míru informovanosti bez lží, zamlčování a mlžení... Pokud nedojde k vyřešení těchto věcí, tak bude pokračovat stávající pomalé umírání dříve slavného klubu, který ještě před nemnoha lety byl nejsilnější hokejovou značkou v celé republice. Svou nečinností pod tím budete podepsaní i vy. Teď máte jednu z posledních, ne-li poslední, možnost udělat něco, aby vaše jméno nebylo zapsáno pod zlikvidováním jednoho z nejslavnějších klubů české hokejové historie.

 

S pozdravem,

fanoušci pardubického hokeje

 

Celé znění dopisu je k mání na http://www.hcpcefans.cz/otevreny-dopis/

                                                                                                                                                                                                            JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyN2I2Y2JhZ