Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Posun v tabulce se nekonal, Pardubice končí sedmé

26.05. 2019 20:37

VÍTKOVICE – Poslední epizody letošního seriálu s názvem FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA byly k vidění na osmi druholigových stadionech. Ve stejný den a ve stejný čas odstartovaly zápasy, které rozhodly o konečném umístění týmů v letošním ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Již s předstihem si však postup o patro výš vybojovaly České Budějovice a už z minulého kola byli známi účastníci baráže o první ligu. Těmi jsou Jihlava a Brno. V sobotu se pak mimo jiné rozhodlo i o tom, že žižkovská Viktorka si vítězstvím v Chrudimi zajistila druholigovou příslušnost i pro příští ročník, což je po její nevalné sezoně nakonec obrovský úspěch. Čtrnácté místo, tedy poslední příčku zajišťující setrvání ve 2. lize, vyfoukl kdysi slavný klub Táborsku respektive Znojmu, které tak druhou nejvyšší fotbalovou soutěž opouštějí. Pardubice mohly sice ještě teoreticky zabojovat o lepší umístění, než sedmou pozici, ovšem při současných výhrách Varnsdorfu a Ústí nad Labem by jim nebylo nic platné ani případné vítězství ve Vítkovicích...


MFK Vítkovice – FK Pardubice 1:0 (0:0). Branky: 65. Holiš. Rozhodčí: Adámková. Bez karet. Diváků: 1325. PARDUBICE: Šmíd – Toml, Piroch, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek – Kovář (56. Sokol), Tischler, Solil (46. P. Černý), Mužík (77. Lee) – Petráň.

Do utkání museli pardubičtí fotbalisté nastoupit bez zraněných Fouska a Proseka, kteří ovšem duel sledovali, spolu s dlouhodobě indisponovaným Čmelíkem, z tribuny. V sestavě domácích Vítkovic pak zaujalo jméno expardubáka Michala Surzyna. Zřejmě nejzásadnější okamžik utkání přišel v 65. minutě, kdy trestný kop z levého křídla posadil Bzirský přesně na hlavu Holiše, který otevřel skóre - 1:0. Ve zbývajícím čase pak sice byly Pardubice aktivní, vytvářely si příležitosti, ale gól nepadl. A to ani z krásné rány Pavla Černého, který těsně za vápnem poslal mezi tyče ukázkovou střelu. „Sezonu jsme chtěli zakončit vítězstvím a to se nám nepodařilo. Utkání rozhodla naše neschopnost proměnit vyložené šance. Poté jsme propadli v jedné standardce a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Vítkovice vstoupily do zápasu lépe, ale vyrovnali jsme to, jenže jsme neproměnili šance. Do druhého poločasu jsme měli lepší vstup my, ale inkasovali jsme. Musím domácím pogratulovat. Měli jsme za cíl být do pátého místa a to se nám nepodařilo. Odstup je malý, ale hlavně závěr sezony se nám bodově nevydařil. Celý ročník hodnotíme ne neúspěšně, ale o úspěch se také nejedná...,“ řekl trenér Pardubic Jaroslav Novotný.

Další zápasy 30. kola: Varnsdorf – Znojmo 7:1, Hradec Králové – Táborsko 1:0, Chrudim – Žižkov 1:2, Třinec – České Budějovice 2:3, Vlašim – Prostějov 0:1, Jihlava – Brno 1:6, Sokolov – Ústí nad Labem 1:5. (zr, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNTY5Y