Předkolo play-off snad klapne. Dynamo ale ještě bojuje o šestku

11.02. 2018 18:54

PARDUBICE – Poslední dva zápasy před olympijskou přestávkou zvládlo Dynamo se střídavými úspěchy. V úterý si po velké bitvě poradilo doma s Bílými Tygry, aby ve čtvrtek padlo v Olomouci. I tak ale, tři zápasy před koncem základní části, mají Pardubice slibně našlápnuto nejen k předkolu, ale možná i k šesté příčce zajišťující play-off. Dynamu zbývá sehrát ještě utkání s Litvínovem (doma - středa 28. února), v Třinci (pátek 2. března) a doma s Hradcem Králové (NE 4. března, v 16.20 hod.)

48. kolo: HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). Branky a nahrávky: 34:52 Treille (Tomášek), 45:42 Beran (Perret, Dušek) – 27:41 Jašek (Pyrochta, Redenbach). Rozhodčí: Pavlovič, Hodek – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváků: 7595. Střely na branku: 32:25. PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Tůma, Tomášek, Treille – Kaut, Poulíček, Svoboda – Perret, Dušek, Beran. Dynamo v tomto utkání sáhlo poprvé do své kapsy s hráči, kteří mají umožněny v Pardubicích střídavé starty a „vylovilo“ kladenského útočníka Davida Tůmu, který je s dvaceti góly nejlepším střelcem Rytířů. A byl to právě Tůma, kdo svoji šancí oživil poměrně ospalé tempo zápasu. Bez výraznějšího vzruchu první poloviny utkání se do vedení dostali ve 28. minutě hosté. Za sedm minut však tečí, o které věděl snad jen on sám, vyrovnal miláček pardubických tribun Sacha Treille. Po necelých šesti minutách závěrečné části hry vstřelil milimetrovým „šťouchancem“ rozdílovou branku Matěj Beran a zúročil tak snahu domácích. Na nejtěsnějším výsledku už nic nezměnila ani tříminutová power-play hostí. Ti mohli vyrovnat Pyrochtou či Kvapilem, ale zároveň je jen milimetry dělily od inkasování do prázdné branky po střelách Tomáška či Treilleho. „Od začátku to bylo velice vyrovnané utkání, i když díky přesilovkám měli možná trochu navrch Liberečtí. Chtěl bych poděkovat za perfektní výkon všem hráčům počínaje Kacetlem a hlavně za ubráněné přesilovky soupeře. Zápas připomínal play off a byl napínavý až do konce. Pokaždé nejde vyhrát pěkně, dneska to byla dřina a góly jsme tam dostrkali, ale o to je ta výhra cennější. Těší náš, že konečně doma vyhráváme,“ nechal se po utkání slyšet trenér Pardubic Miloš Holaň.

49. kolo: HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 5:3 (2:2, 1:1, 2:0). Branky a nahrávky: 3:50 Laš (Eberle, Holec), 15:33 Herman (Laš), 23:35 Vyrůbalík (Jaroměřský, Eberle), 47:24 Strapáč (Burian, Eberle), 55:45,3 Irgl – 4:22 Perret (Kaut, Poulíček), 6:07 Perret (Poulíček, Kaut), 28:55 Rolinek (Marosz). Rozhodčí: Hejduk, Šír – Jindra, Zíka. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváků: 4141. Střely na branku: 39:21. PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran. „Čekali jsme velmi vyhrocené utkání. To se potvrdilo, hrálo se ve vysokém tempu, s velkým nasazením. Bohužel jsme zaostávali v důrazu, chyběl nám hlad po vítězství. Olomouc nás předčila hlavně v předbrankovém prostoru. Byla tam spousta dorážek a soupeř nás přehrával v osobních soubojích. A to rozhodlo o tom, že jsme to utkání ztratili,“ uvedl po utkání asistent trenéra Pardubic Pavel Marek. (saf)