Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Předvánoční anketa Týdeníku Pernštejn: Jak a kde budete trávit Vánoce a co byste popřáli pardubickému sportu do roku 2017?

18.12. 2016 17:15

Sportovní redakce našeho Týdeníku se tentokrát oprostila od všech úvah, tabulek, problematik či bodových hodnocení. V předvánoční anketě jsme položili šesti pardubickým sportovcům otázky s vánoční tématikou, aby si i oni trochu oddechli od odpovědí související s jejich sportem. Vybírali jsme sportovce, kteří byli, jsou nebo budou v Pardubicích sportovními ikonami a jejichž sport je odnedávna v tomto městě pojmem.


Lukáš Dryml – juniorský mistr světa na ploché dráze se navíc během své kariéry postavil čtyřikrát na stupně vítězů při prestižním seriálu Grand Prix.
1) Štědrý den si užijeme klasicky doma s rodinou. Těším se, že se u stromečku sejdeme všichni čtyři – tedy já, moje žena Tereza a naše dcerky Terezka a Linda. K večeři bude kapr se salátem a rybí polévka. Není nad pravou českou klasiku ve městě, kde bydlím. Jednou jsem trávil Vánoce v Austrálii, ale není to ono. O svátcích pak navštívíme rodiče a bráchu Aleše s rodinou.
2) Jen to nejlepší. Pochopitelně, že jako někdejší plochodrážník mě to stále táhne k tomuto sportu, a tak bych ploché dráze přál spousty nových jezdců, jelikož v současné době se dětem moc do tohoto sportu nechce. Ploché dráze chybí mládež, je potřeba zájemce přilákat. No a jako skalní fanoušek pardubického hokeje si přeji, aby se Dynamo co nejdříve odrazilo ode dna.

Miloš Říha – někdejší trenér hokejových Pardubic absolvoval mnoho štací v ruské KHL. Momentálně charismatický kouč vládne střídačce Slovanu Bratislava, se kterým získal dva mistrovské tituly.
1) Vánoce a Štědrý den budu trávit v Bratislavě. Prakticky celé toto sváteční období totiž hrajeme. Určitě to tedy nebude taková vánoční pohoda, jako kdybych byl doma. Ještě ani nevím, jak to bude se stromečkem nebo kaprem… V Pardubicích se asi během svátků otočím, ale jen tak na skok. Advent si moc užívat nebudu.
2) Přál bych si a vlastně bych to přál Pardubicím jako takovým, aby se nadále sportovně rozvíjely a potvrzovaly tak oprávněně svoje přízvisko „město sportu“. Nejde však jen o sport profesionální, ale i o ten rekreační, aby se zejména mládež hýbala a měla obecně radost z pohybu. A jelikož mi není lhostejný ani pardubický hokej, přeji mu, aby se brzy opět dostal tam, kam patří, tedy do těch nejvyšších pater tabulky.

Adam Fousek – Dvaadvacetiletý záložník druholigového fotbalového klubu Pardubic zatím spadá do kategorie „nevybroušených klenotů“. Jeho čas ale určitě přijde.
1) Bydlím s rodiči, a tak budu Štědrý den slavit doma. Pochopitelně nebude chybět kapr ani bramborový salát, to je moje oblíbené jídlo. Řízky budou asi taky, ale já zůstanu u toho kapra. O svátcích pak samozřejmě navštívíme babičky a bráchu a taky si trochu těch Vánoc užijeme společně s přítelkyní.
2) Pardubickým sportovcům přeji do nového roku hlavně hodně zdraví, což je pro sportovce asi to nejdůležitější, ať už se jedná o jakýkoliv sport. Věřím, že my se na jaře zvedneme, abychom pro Pardubice druhou ligu zachránili. A navíc je potřeba udělat něco s tím, aby pardubický sportovní prapor nedrželi jenom baskeťáci, jako je tomu v současné době… Prestiž sportu v Pardubicích je veliká, a tak je potřeba ji neustále udržovat.

Petr Sýkora – elitní útočník hokejového Dynama je jedním z nejslavnějších odchovanců pardubického hokeje. Kromě české a švýcarské nejvyšší soutěže okusil i NHL v dresech Capitals a Predators.
1) Štědrý den budu trávit doma s rodinou. Volno totiž máme pouze 24. prosince, jinak hrajeme nebo trénujeme. Pochopitelně u nás doma nebude chybět stromeček, který vždy vybíráme tak nějak společně. Na svátečním stole bude kapr, salát i řízky, prostě pravá česká klasika.
2) Do nového roku bych chtěl popřát všem pardubickým sportovcům hodně úspěchů v jejich činnosti a hlavně zdraví. A je úplně jedno, který sport provozují. Rovněž si přeji, aby se dařilo našemu týmu a abychom se ze spodních pater tabulky dostali co nejvýš. To je takový náš sportovní cíl do nového roku.

Radek Nečas – Kapitán pardubické Beksy a jedna z největších hvězd českého basketbalu je osminásobným mistrem ČR, šestkrát vyhrál Český pohár a čtyřikrát se účastnil All-Star Game NBL.
1) Vánoční svátky budu trávit doma v Brně společně s manželkou a dětmi. Máme v klubu tři dny volna, a tak si je chci užít. Na svátečním stole bude klasika, tedy kapr a bramborový salát. Snad jen rybí polévku zaměníme za čočkovou...
2) Všem sportovcům, a nejen těm pardubickým, přeji v novém roce jednoznačně pevné zdraví. Pochopitelně pak také úspěchy všem pardubickým sportům už kvůli skvělým divákům, kteří zde své kluby tolik podporují. Lidé zde byli dlouhá léta zvyklí na úspěchy hokejistů, teď jsme je tak trochu vystřídali my, ale věřím a přeji si, aby se pardubický hokej brzy vrátil tam, kam patří. 

Lamb Autrey – Sedmadvacetiletý americký rozehrávač z Texasu patří ke klíčovým hráčům pardubické Beksy. Na konci měsíce se objeví v sestavě All Stars Game NBL.
1) Vánoce budu trávit v Pardubicích se svoji rodinou. Po pěti měsících za mnou konečně přiletí manželka s oběma dětmi. Možná si společně uděláme i výlet do Vídně. Na Vánoce vždy zůstáváme dlouho vzhůru, rozbalujeme dárky, jíme skvělá jídla jako třeba krocana, šunku, zeleninu, dušené maso, dorty a koláče. Hrajeme hry a a také zpíváme křesťanské písně. Ráno snad dojde i na palačinky, ty mám nejraději...
2) Všem sportovcům v Pardubicích, stejně jako všem lidem v České republice přeji, aby měli požehnanou, bezpečnou a prosperující kariéru bez úrazů a bez nemocí. 

1) This Christmas is actually very special. I've been away from my wife and 2
kids for the past 5 months. So they will actually be coming here to Czech
Republic this Christmas to stay with me. So I'm very excited about that. We
will be here in Czech Republic and maybe take a trip to Vienna. On
Christmas my family and I always stay up late at night playing Christian
Music, Praising God for another take we get to spend a great holiday
together, playing some old school Christmas songs, Open presents, play fun
games, eat really good food such as turkey, mac and cheese, ham, greens,
cabbage, casseroles, corn bread and of course cakes and pies. Hopefully
even some pancakes in the morning which is my favorite haha. Then just
enjoy the time we all get to spend together as a family.
2) For all the other Sportsmen/Sportswomen of Pardubice as
well as all other men and women, young boys and girls all over Czech
Republic I would like to really wish them to have a very Blessed, safe,
injury free, and prosperous career as well as in the their personal lives.
I just pray for many blessings all across the Czech Republic and may God
Bless them all for the rest of this year and many more years to come and
that I Love them all and Jesus Christ Loves them More!  JAN ŠAFÁŘ

 

 

 

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyODY3Y