Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Předvánoční nadílka. Pardubice schytaly od Hradce bůro

Obránce Schaus si ve čtvrtečním zápase s Hradcem připsal dvacátý kanadský bod. Ani to ale na vítězství v Hradci nestačilo. Foto: MILAN KŘIČEK
23.12. 2016 11:15

HRADEC KRÁLOVÉ — Poslední předvánoční zápas hokejistům Pardubic nevyšel: Dynamo prohrálo v Hradci Králové 1:5. Červenobílé sice poslal využitou přesilovkou do vedení Tomáš Rolinek, domácí ale třemi brankami v prostředním dějství zvrátili vývoj duelu. Velikou šanci snížit měl v závěrečné dvacetiminutovce Lukáš Nahodil, trefil ale pouze tyč. Závěrečné minuty odehrály Pardubice bez brankáře Růžičky, ale i přes několik velmi slibných šancí branku vsítit nedokázaly. Naopak to byli domácí, kdo do prázdné pardubické branky udělali definitivní tečku za devatenáctým vzájemným derby.


Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice 5:1 (0:1, 3:0, 2:0). Branky a nahrávky: 21:04 Köhler (Dragoun), 22:19 Jarůšek (Štajnoch, Šimánek), 30:44 Knotek (Bednář), 50:53 Newton (Köhler, Kukumberg), 59:24 Kukumberg (Šimánek) – 13:04 Rolinek (Redenbach, Schaus). Rozhodčí: Hodek, Souček – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 6890 (vyprodáno). Střely na branku: 37:34. PARDUBICE: Růžička– Schaus, Havlík, Leduc, Nedbal, Ščotka, Ovčačík, Bokroš, Zajíc – P. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Mallet, Redenbach, Johnson – Panna, T. Kaut, Beran.

Přestože brankářská dvojice Růžička Klouček moc důvěry u fanoušků nezískala, blýskl se nakonec prvně jmenovaný dvaatřiceti úspěšnými zákroky. Ovšem ani to na vítězství nad odvěkým rivalem nestačilo. A to ani přesto, že šli červenobílí poprvé do kabin s jednobrankovým náskokem, který Dynamu zařídili skvěle postavenou hokejkou Rolinek po nahrávkách koho jiného než Redenbacha a beka Schause. Oba tak na svůj bodový náhrdelník navlékli již dvacátý korálek! Nicméně ani to nestačilo a Hradec Pardubice zatlačil a gól visel na vlásku. Ten se přetrhl hned v úvodu třetiny... Do kabin pak již odcházeli šťastnější domácí. Dílo zkázy pro Pardubice pak v poslední části dovršil Newton, ovšem nikoliv anglický Sir Isaac nýbrž Kaliforňan Jake... Pátý gól, vstřelený do prázdné branky, pak již pouze kosmeticky upravil výsledek, nicméně jím bylo dovršeno nepopulární bůro... (saf)  

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYjhlO