Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Přeloučské Bizony čeká boj o nejvyšší ragbyovou soutěž

Ragbyový tým RC Přelouč. Foto: ODDÍL
09.06. 2019 21:08

PŘELOUČ - Jarní částí, ve které bojovalo osm týmů o čtyři postupová místa, projela Přelouč jako nůž máslem a z prvního místa a s plným počtem bodů postoupila do části nadstavbové!


Ke čtyřem týmům ze druhé ligy (Přelouč, Havířov, Bystrc Brno a České Budějovice) se do bojů přidají ještě dva týmy z první ligy (Slavia Praha a Zlín), které tak budou v nadstavbě usilovat o setrvání v nejvyšší soutěži. Již počátkem června se měli přeloučští Bizoni v úvodním zápase utkat s Havířovem, ale tento mač byl odložen, a tak nadstavbu odstartovali přeloučští ragbisté až včera na půdě brněnského Bystrce. Po prázdninách pak v září čeká Východočechy domácí odložené utkání s Havířovem, poté se střetnou s pražskou Slavií, dále se představí ve Zlíně a poslední utkání sehrají v domácím prostředí s Českými Budějovicemi. První čtyři týmy této tabulky následně postoupí do dvoukolového semifinále a vítězové pak nejenže si zahrají o primát druhé ligy, ale zajistí si i postup do nejvyšší soutěže. A přeloučští ragbisté se netají, že by po 12 letech rádi postoupili mezi elitu, čemuž navíc jarní výkony zcela nasvědčovaly.
S jarní částí tedy mohou být Bizoni nadmíru spokojeni, všechny své soupeře přejeli vysokým rozdílem, ale ne vše bylo úplně tak růžové jak by se podle výsledků mohlo zdát. „Trápí nás úzká hráčská základna, a tak jsme většinu zápasů odehráli s minimem hráčů. Ještěže se nám vyhýbala zranění,“ řekl našemu Týdeníku vedoucí A mužstva a sportovní ředitel Martin Kohout. Podle něj musí Bizoni zapracovat na zlepšení obranné činnosti, jelikož prý až příliš inkasují. „Lídři týmu jsou v roji David Staněk a v útoku kapitán a trenér Jan Čížek, který je i reprezentantem jak v patnáctkovém tak sedmičkové ragby, a který také zaznamenal v dresu Přelouče nejvíc bodů. V národním výběru mu sekunduje jeho bratr Jakub, který v Přelouči v jarní části soutěže, díky úzké základně, nastoupil na několika postech a stal se z něj takový univerzální hráč, který dokáže zahrát od mlýnové spojky všechny útočné posty,“ upřesnil Martin Kohout. Sezonním cílem je tedy pro Bizony finále a tudíž postup do nejvyšší soutěže. V tomto případě by pak měl být tým posílen o mladé odchovance, kteří momentálně získávají zkušenosti převážně na hostování v pražské Spartě. (saf)

 

Bizoni vstoupili do bojů o první ligu vítězně

BRNO - V prvním zápase nadstavby v boji o nejvyšší soutěž vyjížděli přeloučští ragbisté do Bystrce. Do týmu Bizonů se po čase vrátili Musil, Petržílka a Jan Kohout. Po prvním vyrovnaném poločase, který byl chvílemi velmi tvrdý, byl stav 5:14 a vše bylo otevřené. Přelouč ale měla v první půli přeci jen více ze hry, aby pak tuto svoji převahu zužitkovala ve druhé části a nakonec poměrně vysoko zvítězila. 
RC Bystrc Brno - RC Přelouč 5:45 (5:14). Body Přelouče: Jan Čížek 15, Jakub Čížek 6, Musil 5, Staněk 10, Stýblo 9. Teď Bizony čeká příprava na mistrovství ČR v rugby 7, kde pošilhávají po medailových místech. První přípravný turnaj v rugby 7 je v rámci Českého poháru čeká příští týden v Sedlčanech. (mk, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMmE5MzJjM2