Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Přeloučští Jestřábi s mnoha novinkami

09.09. 2018 18:59

PŘELOUČ/PARDUBICE - Složení druhé české nejvyšší hokejbalové soutěže se pro nadcházející ročník rapidně zúžilo. Zatímco ještě loni zápolilo o postup do CROSSDOCK Extraligy 16 celků, letos to bude jen deset družin...


V první lize ale pokračují dlouholeté stálice. Celky, které se v minulé sezoně umístili na druhém až devátém místě, pokračují i letos. Ve druhé nejvyšší soutěži už ale neuvidíme Tatran z Třemošné, plzeňské Litice, mladoboleslavské Tygry či dokonce Nové Strašecí a berounské Kelty, tedy týmy, jež se v minulé sezoně pohybovaly ve spodní části tabulky. Nemalým překvapením je rovněž konec kladenského Jungle Fever. Chybět bude pochopitelně i Karviná, která po loňském vítězství postoupila o patro výš a bude tak hrát extraligu. Do 1. ligy se naopak přesouvá z regionální soutěže HBC Hostivař, který už prvoligové zkušenosti má. Ve druhé nejvyšší soutěži každopádně pokračují i dva naši regionální zástupci Svítkov Stars a Jestřábi Přelouč. Zatímco Hvězdy vstoupily do soutěže již o víkendu, Jestřábi zahajují až o týden později.
„Cíle Jestřábů nemohou být jiné, než bezproblémový postup do play-off pokud možno z co nejlepší pozice. Základní část začínáme tím nejprestižnějším duelem, proti odvěkému rivalovi ze Svítkova. Derby se uskuteční 16. září od 14 hodin v Přelouči,“ řekl našemu Týdeníku gólman Jestřábů Petr Brykner. Trenér Štefanský již nebude moct pravidelně počítat se zkušenými harcovníky Čapkem a Raškou. Platí však dohoda, že v případě potřeby pomohou. Zdravotní důvody pak na hřiště jen výjimečně pustí Filipa Muchu. Petr Brykner a Luboš Moravec budou letos, po dohodě s vedením, upřednostňovat extraligu v Hradci respektive Pardubicích, ale platí o nich to samé jako v případě prvních dvou jmenovaných. Více prostoru by tak měli dostat mladí hráči jako je Ondřej Kade či bratři Šimkové. Z Heřmanova Městce přichází na střídavý start Dominik Macenauer a po zdravotních patáliích se znovu zapojuje Lukáš Vlk. Jádro týmu by však mělo zůstat pohromadě. Před letošní sezonou najel A-tým na nový systém, kdy po skončení uplynulého ročníku hráči ještě celý červen trénovali v posilovně. Poté následovaly tři týdny volna po nichž pokračovaly fyzické tréninky s plynulým přechodem na hřiště. Na start druhé nejvyšší hokejbalové soutěže se chystá rovněž přeloučský sportovní areál. „O metr a půl povyrostly sítě za brankou, které by se pak v průběhu sezony měly rozrůst i podél bočních stran hřiště. Úpravou prošly také střídačky a v plánu je rovněž oprava oplocení celého areálu,“ přiblížil nám další novinky Petr Brykner s tím, že zřejmě tou největší v celkovém fungovaní klubu je vznik mužského C-týmu, který bude nastupovat v krajské lize. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNGMwNW