Přeloučští ragbisté rozehráli podzimní část nadstavbové části o I. ligu

08.09. 2019 20:34

PŘELOUČ - Ve druhém kole nadstavbové části zvítězili přeloučští ragbisté v neděli 1. září nad RC Havířov 66:19. Hrálo se velmi pěkné ragby, kdy domácí tým nakonec vysoko zvítězil. I přes vysoké skóre nedali Havíři Bizonům nic zadarmo, což dokázali i třemi položenými pětkami. V dresu Bizonů se naopak třemi pětkami prezentovali Štěpán Svoboda a kapitán Jan Čížek, který z utkání v 55. minutě kvůli zranění musel odstoupit. Realizační tým postupně vystřídal všech osm náhradníků a premiéru si tak odbyli hned čtyři noví hráči - Rozkošný, Hanč, Jech a Suchý.

RC Přelouč - RC Havířov 66:19 (38:7). Body Přelouče: Rozkošný 19 (8KPP, P) Svoboda 15 (3P), Jan Čížek 15 (3P), Backa 5, Petržílka 5, Jan Kohout 5. PŘELOUČ: Staněk, Čejka, Dušek, Backa, Pánek, Dostál, Kouba, Trunec, Jakub Čížek, Jan Čížek, Svoboda, Nevrlý, Jan Kohout, Rozkošný, Petržílka. Střídali: Šmíd, Novák, Hanč, Jech, Suchý, Charvát, Pavelka.

Včera pak přeloučští Bizoni odehráli na svém hřišti v rámci třetího kola utkání s pražskou Slávií, která byla ještě na jaře prvoligová.
RC Přelouč - RC Slávia Praha 8:19 (0:12). Body Přelouče: Jan Kohout 5 (P), Rozkošný 3 (TK). PŘELOUČ: Novák, Čejka, Dušek, Šmíd, Pánek, Dostál, Kouba, Okleštěk, Rozkošný, Jakub Čížek, Pavelka, Nevrlý, Jan Kohout, Stýblo, Petržílka. Střídali: Novák, Jech, Suchý, Charvát, Doležel, Kosař. Přelouči oproti utkání s Havířovem chyběli čtyři hráči ze základní sestavy, ale i přes absenci klíčových mužů sehráli s exligovou Slávií vyrovnanou partii. Po celých 80 minut dokázali Bizoni se soupeřem držet krok a zápas byl do poslední minuty vyrovnaný a zcela otevřený. Nakonec přeci jen zvítězili favorizovaní hosté, ale Přelouč sama sobě ukázala, že by v případě postupu do nejvyšší soutěže nemusela v první lize hrát druhé housle. (mk, saf)