Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Příprava: Senegalec Niang oslavil první gól

Fotbalisté Pardubic zdolali třetiligovou Dobrovici. Foto: Radek Klier
17.02. 2016 10:46

PARDUBICE - Tři týdny před startem jarní části Fotbalové národní ligy vyhrály Pardubice nad Dobrovicí 2:1. Ve svém druhém utkání v červenobílém dresu se poprvé gólově prosadil Sidy Niang.


FK Dobrovice - FK Pardubice 1:2 (1:2). Branky: 43. Boček - 25. Niang, 41. V. Kakrda. PARDUBICE: Knobloch - Prokopec (46. Šejvl), Pospíšil, Vencl, V. Kakrda - Fusek (46. Kim), Řezníček (46. Kayamba), Kudrna (46. Kovář), Jeřábek (67. Řezníček), Fousek (46. Petráň) - Niang (67. Fousek).

Fotbalisté Pardubic hráli znovu na přírodním trávníku, tentokrát v Předměřicích nad Jizerou. Proti desátému celku ČFL si vytvořili převahu a již během prvního poločasu dvakrát skórovali. Pod góly se podepsal senegalský útočník Sidy Niang, jenž první branku sám vstřelil a na druhou nahrál.

„Až na jednu pětiminutovku v první půli, kdy jsme dostali gól, a pár momentů v závěru, jsme celkově odehráli dobré utkání. Průběh zápasu jsme měli pod kontrolou a na těžkém terénu jsme měli řadu dobrých okamžiků. Hráli jsme s chutí a v pohybu,“ řekl po utkání trenér Jiří Krejčí.

Pardubický kouč si zároveň uvědomoval, že vstřelených gólů mělo být více. „Mrzí neproměněná gólovka Kima na 3:1, mohli jsme být v závěru klidnější. Na koncovce musíme stále pracovat, je to taková naše bolest,“ přiznal Krejčí.

Jeho tým ještě před startem FNL čekají dva přípravné zápasy. „Teď už najedeme na zápasový rytmus jako v běžné sezoně. Budeme pracovat hlavně na taktice, rychlosti a výbušnosti, abychom byli na hřišti živí,“ doplnil. V sobotu je na programu domácí zápas proti rezervě Sigmy Olomouc. Záměrem je hrát znovu na přírodním trávníku, přesné místo bude určeno v průběhu týdne na základě aktuálního stavu hracích ploch.

Další program: Pardubice - Sigma Olomouc B (SO 10.15). (tra)

 

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYjI0Mm