Proboha, snad už jste to nezabalili?! Co chcete říct lidem?

17.03. 2019 19:47

PARDUBICE – Týmy ve skupině o umístění mají za sebou první tři kola. Pardubice se na úvod představily v Litvínově, kde se dvě třetiny držely, aby pak domácí čtyřmi góly v závěrečné třetině utkání rozhodli. V pátek přivítalo Dynamo Karlovy Vary a tři a půl tisíce diváků potěšilo pěti nastřílenými brankami. Včera pak do Pardubic zavítal pravděpodobný konkurent Dynama v nadcházející baráži - Chomutov a pěkně domácím vyprášil kožich. Počet diváků sice připomínal návštěvnost v Pekingu na KHL, nicméně ti věrní si takovouhle blamáž nezasloužili...

1. utkání play-out: HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice 6:3 (1:1, 1:1, 4:1). Branky a nahrávky: 2:44 M. Havelka (Trončinský, Jurčík), 24:10 Svoboda (Válek, Doudera), 42:35 Hanzl (Myšák, Lukeš), 45:51 Myšák (Lukeš), 48:32 Ščotka (Lukeš, Myšák), 58:58 Myšák (Lukeš) – 18:36 Horký (Poulíček, Machala), 34:55 Marosz (Kloz), 53:42 Perret (Kratochvil, Holland). Rozhodčí: Horák, Pavlovič – Ganger, Špringl. Vyloučení: 5:6, navíc Trončinský – Bubela oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváků: 1476. Střely na branku: 20:28 (9:8, 4:10, 7:10). Vhazování: 29:28. PARDUBICE: Klouček – Holland, Mikuš, Zdráhal, Budík, Porseland, Děrvuk – Kloz, Marosz, Perret – Matýs, Bubela, Dušek – Horký, Poulíček, Machala – Machač, Koffer, Pochobradský – Kratochvil. Před návštěvou hodnou krajského přeboru se čtyřmi kanadskými body blýskla naděje českého hokeje - šestnáctiletý Jan Myšák! Pardubický trenér Lubina naopak ze svých mladíků nijak nezářil: „Já jsem po dnešním utkání zklamaný, protože jsem nechal několik hráčů základní sestavy doma. Vzal jsem hráče, kteří by si měli o místo v sestavě zahrát. Po dnešním výkonu nemůžu říct, že by mě někdo z nich přesvědčil, že si zaslouží extraligový dres. Utkání jsme si prohráli sami v prvních deseti minutách třetí třetiny. Neproměnili jsme několik gólových příležitostí, kdy někteří naši mladí hráči, kteří hrají první rok extraligu, si začali hrát na špílmachry. Ve třetí třetině jsme inkasovali ze šesti střel čtyři góly, k tomu nemám co dodat,“ řekl k utkání trenér Ladislav Lubina.
2. utkání play-out: HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 5:1 (1:1, 3:0, 1:0). Branky a nahrávky: 9:43 Horký (Zdráhal, Mandát), 22:19 Poulíček (Kloz), 25:34 Hovorka (Rolinek), 30:40 Kratochvil (Kloz, Ihnačák), 58:16 Kratochvil (Ihnačák, Sýkora) – 15:29 Mikúš (Vlach, Balán). Rozhodčí: Kika, Obadal – Bryška, Kajínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváků: 3524. Střely na branku: 32:25 (12:11, 8:10, 12:14). Vhazování: 31:32. PARDUBICE: Klouček – Schaus, Eklund, Mikuš, Holland, Zdráhal, Porseland – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Marosz, Rolinek – Horký, Mandát, Machala – Kloz, Poulíček, Perret. „Chtěl bych poděkovat hráčům, že to utkání zvládli, a také divákům, že přišli. Už jsem je žádal minule, aby chodili a podporovali nás i dál, protože to v závěru sezony budeme moc potřebovat," řekl k utkání Ladislav Lubina.
3. utkání play-out: HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 4:7 (1:1, 0:5, 3:1). Branky a nahrávky: 5. J. Kloz (Poulíček, Perret), 50. J. Kloz (Eklund, Ihnačák), 51. Mandát (J. Kloz, Schaus), 52. Budík (TS) – 1. Jank (Koblasa, Duda), 21. Koblasa (V. Růžička, Jank), 23. Chlán (Ma. Svoboda, Flemming), 25. Flemming, 32. V. Růžička (Duda), 37. Raška I (Ma. Svoboda, Štich), 59. Duda (V. Růžička). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Hanzlík, Tošenovjan. Diváků: 3115. PARDUBICE: Kacetl (25. Klouček) – Cardwell, Eklund, Schaus, J. Zdráhal, Porseland, Budík, Nedbal – P. Sýkora (A), Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Marosz, Rolinek (C) – L. Horký, Mandát, Machala – J. Kloz, Poulíček (A), Perret.
Když po pouhých 18 vteřinách lovil Kacetl, který si po dlouhé době stoupl do branky, poprvé puk ze své sítě, měl to být jasný signál. Další pak přišel zanedlouho při otřesně sehrané přesilovce, kdy Dynamo málem inkasovalo. Blamáž vyvrcholila ve druhé třetině, kdy Pardubice inkasovaly rovnou pětkrát a bylo vymalováno. Alespoň jakousi napěťovou zápletku pak vnesly do utkání tři góly Pardubic v závěrečné třetině. Snahu o vyrovnání ale v samém závěru utnul sedmým gólem Duda. Další zápas play-out: Litvínov – Karlovy Vary 3:6. (saf)