Proti loňsku navýšilo Dynamo body, výhry i fanoušky. Na svých zůstal jen Sýkora

15.10. 2017 20:20

PARDUBICE – Již v pátek proti Třinci odehráli hokejisté Dynama svůj letošní třináctý zápas (včetně předehrávky 14. kola), čímž pro sebe teoreticky završili první čtvrtinu extraligy. A tak může ke slovu přijít letmé srovnání s loňskem.

V minulé sezoně mělo Dynamo pod Rohlíkovým vedením po první čtvrtině 9 bodů a při skóre 31:45 mu patřila dvanáctá příčka. Současné Dynamo okupovalo po třinácti zápasech desátou příčku, mělo 15 bodů a skóre 30:43. V první čtvrtině minulé sezony vyhrály Pardubice pouze třikrát a desetkrát odešly poraženy (2v, 1vp ,1pp, 9p). Letos, respektive do včerejšího utkání v Hradci, si zatím Pardubice připsaly pět výher a osm porážek (4v, 1vp, 1pp, 7p). Pro zajímavost přinášíme i nejlepší střelce Dynama ve srovnávacím období. Zatímco Rolinek měl loni touhle dobou na svém kontě čtyři góly, nyní má jeden. Oproti tomu Tomášek se letos radoval již čtyřikrát, kdežto loni v první čtvrtině jen dvakrát. A tak „na svých“ zůstal jen Petr Sýkora, který za loňskou i letošní první čtvrtinu nastřádal vždy tři branky. Za zmínku stojí i fakt, že loni měly Pardubice po třinácti zápasech ještě čtyřgólové Nahodila a Redenbacha… A když už jsme u statistik, srovnali jsme i návštěvnost. Zatímco loni vidělo šest domácích utkání v první čtvrtině dohromady 40.546 fanoušků, letos jich za stejnou dobu přišlo do Tipsport arény 43.695. (saf)