Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Průcha, Hemský, Sýkora, Rolinek... A 135 tisíc pro Eričku!

Hvězdné sestavy obou týmů. Foto: JAN ŠAFÁŘ
19.06. 2017 14:49

SRCH - Přes pět set fanoušků, nádherné letní počasí a hlavně velmi solidní částka pro „Krůčky pro Eričku“. Tak by se dalo charakterizovat fotbalové utkání, které pořádal kapitán pardubických hokejistů Tomáš Rolinek. Akce na konto nemocné Eriky vynesla 133 434 korun.


Kapitán pardubických hokejistů Tomáš Rolinek spolu se svou ženou Darinou uspořádali charitativní fotbalový zápas, v němž proti sobě nastoupily výběry pardubického Dynama s pražské Sparty. Jeho hlavním účelem bylo vybrat co nejvíce finančních prostředků pro malou holčičku od Heřmanova Městce, která trpí regresem vývoje po vakcinaci. Zájem fanoušků a celková získaná částka překonaly všechna optimistická očekávání.
Téměř šest set návštěvníků mohlo na vlastní oči vidět současné i někdejší hokejové i fotbalové harcovníky, mistry republiky, reprezentanty, světové šampiony či hráče NHL. Ti všichni totiž byli na sršském pažitu k vidění. Ke slavnostní atmosféře přispěla i dvojice stíhaček JAS 39 Gripen, která během prvního poločasu nad hřištěm svým přeletem všechny přítomné pozdravila.
Tomáš Rolinek dal do kupy opravdu hvězdná jména do obou mužstev. Hokejisty v kopačkách doplnili fotbalisté, za Spartu nastoupil třeba také třináctinásobný ligový mistr Jiří Novotný, za Dynamo evropský vicemistr Luboš Kubík či fotbalisté druholigových Pardubic v čele s Adamem Fouskem. Akci si nenechal ujít ani generální manažer Pardubic Dušan Salfický, který nastoupil v útoku právě s kapitánem A týmu. Z hráčů Sparty dále jmenujme například Davida Výborného, Lukáše Pecha, Petra Kumstáta nebo Tomáše Pöpperleho. Pardubický dres mimo jiných oblékli i Aleš Hemský, Petr Průcha, Jakub Nakládal, Josef Marha či Petr Sýkora. Přestože hra samotná nijak zvlášť oslnivá nebyla, akce splnila účel. Diváci měli možnost po delší době zase vidět svoje oblíbence v akci. Rolinek dřel, makal, běhal, ostatně tak, jak je u něho zvykem. Gól se mu ale, bohužel, vstřelit nepodařilo. Nejnebezpečnějším zakončovatelem z řad Dynama byla někdejší hvězda newyorských Rangers Petr Průcha. Jeho mnohé tutovky po gólu přímo volaly... Ze svého umu však neztratili ani někdejší elitní fotbalisté. Vicemistr Evropy z roku 1996 Luboš Kubík už toho sice tolik nenaběhá, ale jeho levá noha má stále co nabídnout. Stejně tak na straně Sparty byla k nepřehlédnutí její nedávná ikona – Jiří Novotný. Ten neztratil nic ze své kopací techniky a ani ze své charakteristické kolébavé chůze. Hokejisté však byli nejen na hřišti. V ochozech v rolích diváků se jimi jen hemžilo. Svým někdejším či současným spoluhráčům tak fandili například Petr Čáslava, Ján Sýkora, Jan Buchtele či Ján Lašák. A právě někdejší slovenský gólman Pardubic přitahoval jako magnet lovce autogramů a fotografií snad nejvíce. Pochopitelně, že zejména na své „ovečky“ dohlíželi mezi diváky i sportovní manažer Dynama Pavel Marek i trenér Miloš Holaň. Uspořádáním fotbalového utkání však tato charitativní aktivita neskončila, ba naopak. V minulých dnech byla spuštěna na www.sportovniaukce.cz internetová aukce, jejíž výtěžek opět poputuje na konto malé holčičky. „Poprosil jsem všechny hráče, kteří propotili trika, aby je podepsali, nechali v kabině uschnout a v příštích dnech půjdou dresy, trenky a stulpny do aukce. Její výtěžek věnujeme malé Eričce. Do dražby zamíří i dresy s číslem čtyři, které symbolizují Eriččiny nedávné narozeniny a jsou podepsány všemi hráči, do prodeje půjdou i oba podepsané fotbalové balony,“ uvedl spokojený kapitán Dynama Tomáš Rolinek.
Malé Eričce jsou již čtyři roky, po sérii očkování ve dvou měsících trpí regresem vývoje po vakcinaci, tedy postvakcinační encefalopatií. „Léčba je velmi náročná a celou částku z fotbalového utkání na ni využijeme,“ ubezpečila maminka nemocné Eriky Renáta Malátová. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyY2M1Nzhk