První jarní výhra! Pardubice obraly vedoucí Znojmo

Pardubičtí fotbalisté vyhráli ve Znojmě. Foto: Radek Klier
16.04. 2016 11:13

Na pátý pokus to vyšlo. Čekání na premiérový tříbodový zisk v jarní části ukončili pardubičtí fotbalisté na hřišti lídra FNL. Pardubice jsou prvním týmem, který v této sezoně dokázal ve Znojmě vyhrát. Vítěznou branku vstřelil Tomáš Pospíšil osm minut před koncem duelu.

1. SC Znojmo - FK Pardubice 0:1 (0:0). Branka: 82. Pospíšil. Rozhodčí: Lerch. ŽK: 1:1. Diváků: 1375. ZNOJMO: Doleček - Mezlík, Pokorný, Cihlář, Helísek - Okleštěk (62. Šumbera), Stáňa (62. Njire), Weber - Žondra, Ledecký, Šamánek. PARDUBICE: Frydrych - Šejvl, Vencl, Jeřábek, Kakrda - Pospíšil, Řezníček, Kudrna, Fusek (89. Klátil) - Petráň (87. Valenta), Kovář (43. D. Pánek).

Pardubice vstoupily do zápasu v pozměněném složení, když se kapitán Jeřábek stáhnul do stoperské dvojice a Pospíšilovi patřil pravý kraj záložní řady. Od začátku již navíc nastoupil útočník Petráň. První velkou šanci si ovšem vytvořili domácí v 5. minutě, kdy Ledecký běžel sám na brankáře, ale ten včas vyběhl a střelu vyrazil.

Ve Znojmě se hrál vyrovnaný zápas, o zakončení se pokoušeli i hosté, jenže mířili mimo tři tyče. Po dvaceti minutách hry se trefil k tyči znojemský Žondra, ale radost mu překazil signalizovaný ofsajd pomezního rozhodčího. V závěru první půle musel vystřídat po zásahu míčem otřesený Kovář, kterého nahradil D. Pánek.

Po přestávce se Znojmo snažilo rozhodnout, což Pardubičtí využívali k rychlým protiútokům. Hosté se ovšem neprosadili ani ze série rohových kopů. V 67. minutě zakončoval Petráň po přihrávce Řezníčka, ale Doleček zakročil. Znojemského brankáře překonal až Pospíšil, jenž v 82. minutě přesnou dorážkou zaskočil lídra. Domácí se vrhli do útoku, následnou střelu Žondry chytil Frydrych. Pardubičtí si poradili i s dalšími situacemi během tříminutového nastavení a uhájili cennou výhru.

„Začátek byl z naší strany rozpačitý, pak se hra vyrovnala. Bylo vidět, že obě mužstva chtějí strhnout vítězství na svoji stranu. Brejkové situace jsme ovšem nevyřešili dobře. Pak jsme se prosadili a v závěru se soustředili na bránění. Tam jsme přežili tři šance soupeře, kdy nás podržel Luděk Frydrych. I to štěstí, které jsme v minulých zápasech neměli, se k nám přiklonilo. Musíme kluky pochválit za nasazení a příkladnou bojovnost. Znojmo je právem nahoře a moc soupeřů si odtud vozit body nebude,“ okomentoval duel trenér Jiří Krejčí.

Hráče FK Pardubice teď čekají dva domácí zápasy v řadě. Již v úterý 19. dubna se od 17 hodin hraje Pod Vinicí derby proti Hradci Králové, který v pátek vyhrál 3:0 v Českých Budějovicích. Dalším soupeřem Pardubic pak bude v sobotu Frýdek-Místek.