Ragbisté Přelouče jsou vicemistry ČR v rugby 7!

Přeloučští Bizoni skončili druzí na MČR. Foto: ARCHIV KLUBU
25.08. 2019 17:58

PŘELOUČ - První tři srpnové neděle patřily mistrovství České republiky v rugby 7, kdy byly na programu tři turnaje a závěrečný finálový mítink, kde se rozhodovalo o mistru republiky.

Hrálo se v Přelouči, v ragbyovém stánku místních Bizonů. Přeloučští ragbisté šli do série s cílem poprat se o co nejlepší umístění a tuto metu začali naplňovat již v prvním turnaji, v němž postoupili až do finále, aby turnaj nakonec ovládli. Ve druhém turnaji, hraném v Brně, se Bizonům tolik nedařilo a po nepovedeném úvodním utkání skončili na 4. místě. V součtu bodů ze dvou turnajů však byli na průběžném druhém místě se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Tatru Smíchov a náskokem jednoho bodu na Spartu Praha. Vše tedy bylo otevřené a v přeloučském rozhodujícím finálovém turnaji, který byl bodován dvojnásobně, se definitivně rozhodlo o mistrovi ČR. Bizoni ve své skupině nejprve po rozpačitém úvodu porazili Bystrc Brno 34:7, ve druhém utkání suverénně smetli Titány Nové Město na Moravě 60:0 a čekal je tak nejdůležitější zápas série s Duklou Praha. Dukla byla v turnaji jako nesoutěžní tým a v jejím případě se jedná v podstatě o českou reprezentaci. V případě vítězství by Přelouč postoupila do finále a v přímém souboji s Tatrou Smíchov by bojovala o kýžený titul mistra ČR. Nejkrásnější a nejnapínavější zápas celé série skončil vítězstvím 22:17 pro Duklu, když Bizoni ještě minutu před koncem utkání vedli 17:15... O svůj náskok smolně přišli až v posledních vteřinách zápasu. Přelouč se tak musela spokojit s utkáním o třetí místo, ve kterém porazili Pragu Praha 27:12. Přeloučští ragbisté se tak nakonec v celkovém součtu bodu umístili na druhém místě a v jejich novodobé historii se stali potřetí vicemistry České republiky v rugby 7. Hráči, kteří zasáhli do turnajů a body které v rámci tří turnajů zaznamenali: Jan Čížek 64 bodů, Jakub Čížek 44 b., David Nevrlý 27 b., Jan Kohout 26 b., David Francis Roddy 25 b., Vítek Rozkošný 24 b., Luboš Petržílka 20 b., Štěpán Svoboda 15 b., Radek Dostál 15 b., Štěpán Krejzl 5 b., Ondřej Šmíd 5 b., Jakub Varga 5 b., David Staněk, Štěpán Trunec. Realizační tým: Vojtěch Horáček, Martin Kohout. (MK, saf)