Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Ragbyová sezona startuje. Přeloučští Bizoni chtějí postup!

Přeloučské Bizony čeká náročná sezona. Foto: ODDÍL
24.03. 2019 19:35

PŘELOUČ - Muži Rugby clubu Přelouč mají za sebou zimní fyzickou přípravu před nadcházející těžkou sezonou. Od listopadu do února pracovali hráči na své fyzické kondici vždy v úterý a pátek. V úterý byla na programu běžecká příprava, kterou vedl kapitán a trenér Jan Čížek, pátky pak patřily kruhovým tréninkům v tělocvičně 2HaSance, které měl na starost kondiční trenér Jaroslav Černý.


Příprava byla zakončena tradičním soustředěním v Trutnově, kterého se v únoru dohromady zúčastnilo 23 hráčů včetně juniorů. „V Trutnově hráči absolvovali čtyři tréninkové jednotky na umělé trávě MFK Trutnov, kdy se zaměřovali na práci s balonem, obranu a celkově na hru, kterou bude v nadcházející sezoně trenér od hráčů vyžadovat. V sobotu dopoledne jsme po složení dvou družstev odehráli ve sportovní hale florbalový zápas, který byl hodně fyzicky náročný. Sobotní odpoledne a večer jsme pak věnovali sledování ragbyového zápasu Six Nations Francie vs. Skotsko a tmelení týmu,“ popsal soustředění vedoucí mužstva mužů a sportovní ředitel klubu Martin Kohout. Po návratu ze soustředění přešli Bizoni k tréninkům na hřišti, které nyní probíhají pravidelně každé úterý a pátek na ragbyovém hřišti v Přelouči. „Sezona nám začíná v neděli 31. března domácím zápasem proti týmu RC Šumava Nýrsko. Výkop utkání je jako tradičně naplánován na 14. hodinu,“ upřesnil Martin Kohout, který prozradil i sportovní cíle klubu: „Chceme postoupit mezi nejlepšími čtyřmi týmy do Národní ligy, ze které bude možné bojovat o postup do 1. ligy. Dalším cílem je pak boj o medaile na MČR v „semičkovém“ ragby, které se bude skládat ze tří turnajů. Ten nejdůležitější, poslední, kde se budou rozdávat medaile, budeme pořádat v neděli 18. srpna na našem hřišti v Přelouči,“ uvedl dále pro náš Týdeník sportovní ředitel Bizonů. (MK, saf)

 

Program jarní části sezony:

RC Přelouč – RC Šumava Nýrsko (31. 3., 14.00) RC Přelouč – RC Havířov (7. 4., 14.00) RC České Budějovice – RC Přelouč (14. 4.) RC Přelouč – SR Mariánské Hory Ostrava (21. 4., 14.00) RK Petrovice – RC Přelouč (5. 5.) RC Přelouč – RC Brno Bystrc (12. 5., 14.00) ARC Iuridica – RC Přelouč (19. 5.) 1. kolo Národní ligy (2. 6.) 2. kolo Národní ligy (9. 6.) Turnaj 7´s Brno Bystrc (4. 8.) Turnaj 7´s Nové Město na Moravě (11. 8.) Finálový turnaj 7´s Přelouč (18. 8.)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZDNiYj