Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Razýmův desátý zápas. A devátá prohra

12.01. 2020 19:11

LIBEREC/PLZEŇ – Víkendové dvojutkání absolvovali pardubičtí hokejisté na hřištích soupeřů. A jak v pátek v Liberci, tak v neděli v Plzni byly do puntíku naplněny papírové předpoklady. Milan Razým včera odkoučoval svůj desátý zápas v pozici hlavního trenéra Pardubic, přičemž si připsal devátou prohru. Pod jeho vedením Dynamo vstřelilo pouhých dvacet gólů, aby navíc jedenačtyřicetkrát inkasovalo...


35. kolo: Bílí Tygři Liberec – Dynamo Pardubice 5:2 (2:0, 2:1, 1:1). Branky a nahrávky: 03:42 Bulíř (Ordoš, Graborenko), 13:40 Lenc (Hudáček, Birner), 20:26 Ordoš (Bulíř), 32:52 Hudáček (Kotvan, Lenc), 46:35 Bulíř (Lenc, Birner) - 36:52 Kolář (Ivan, Svačina), 55:21 Mandát (Svačina, Kolář). Rozhodčí:  Jeřábek, Micka – Ondráček, Axman.  Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváků:  5875. Střely na branku: 32:29 (12:5, 11:15, 9:9). Vhazování: 46:23. PARDUBICE: Kacetl (41. Kantor) – Zdráhal, Mikuš, Ivan, Kolář, Holland, Voráček – Tybor, Mandát, Svačina – Kindl, Vlach, Látal – Matýs, Harju, Kusý – Blümel, Poulíček, Beran – Machač.
Podle tradičního scénáře šlo Dynamo do tříbrankové ztráty, přičemž třetí, a zřejmě rozhodující, gól padl šestadvacet vteřin po začátku druhé třetiny… Své jistě vykonalo i o polovinu méně vyhraných vhazování a přidá-li se k tomu i řada spálených šancí a nevalná procentuální úspěšnost Kacetla, nemohl vlastně zápas dopadnout jinak… „Liberec ukázal, v čem je jeho síla, proč je tak úspěšný a kvalitní tým. Domácí byli důrazní, hráli velmi dobře a předčili nás ve všech směrech, hlavně v důrazu na brankovišti. My jsme v podstatě z těch pěti gólů dostali čtyři z bezprostřední blízkosti. Pátý gól přidali po naší chybě ve středním pásmu, a když k tomu přičteme, že nám chybí dvojice de facto nejproduktivnějších útočníků, tak ta naše síla do útoku je momentálně velmi slabá. Přesto jsme si ve druhé třetině vypracovali řadu gólových příležitostí, ale když neproměníme ani ty nejvyloženější, tak potom je výsledek jaký je,“ řekl k utkání trenér Pardubic Milan Razým.
36. kolo: Škoda Plzeň – Dynamo Pardubice 5:0 (2:0, 2:0, 1:0). Branky a nahrávky: 6. Kodýtek (Straka), 10. Rob (Gulaš, V. Němec), 29. Kantner (Gulaš), 36. P. Zdráhal (Rob), 47. Gulaš. Rozhodčí: Šindel, Šír – Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváků: 6085. Střely na branku: 30:21. Vhazování: 29:29. PARDUBICE: Kantor – Mikuš, J. Zdráhal, J. Kolář, Ivan, T. Voráček, Holland, Nedbal – Svačina, Mandát, Tybor – Látal, R. Vlach, D. Kindl – Machač, Harju, Matýs – M. Beran, Poulíček, Blümel.
Ani změna v brance k ničemu nevedla, a tak Pardubice včera na západě Čech opět prohrály. Plzeň šla do vedení již v šesté minutě, kdy se tváří v tvář pardubickému gólmanovi Kantorovi nemýlil Kodýtek. Když zhruba za čtyři minuty hráli hosté ve třech, nemohlo to skončit jinak, než druhou brankou v jejich síti – 2:0. Když pak v polovině utkání vstřelil plzeňský Kantner třetí gól, bylo hotovo. Potupné bůro pak ve třetí třetině dovršil lídr extraligy Milan Gulaš, který si tak v utkání připsal na svůj účet další tři kanadské body. Další zápasy 36. kola: Mladá Boleslav – Vítkovice 6:3, Třinec – Olomouc 2:3 sn., Litvínov – Zlín 2:6, Sparta – Kladno 4:8, Mountfield HK – Karlovy Vary 5:0, Liberec – Brno 5:0. Příště: Pardubice – Olomouc (ÚT 18). (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyODkyNjg