Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Reprezentační kouč Mašík pozval na soustředění i pětici Pardubáků!

28.01. 2018 19:25

PARDUBICE – Je to sotva pár týdnů, co Českomoravský svaz hokejbalu oznámil jména nového trenérského štábu seniorské reprezentace.


Mužem číslo jedna reprezentační střídačky se stal úspěšný kouč pardubických „Autosklářů“ Jiří Mašík. A téměř okamžitě se vrhnul do práce. Již začátkem února se totiž začne formovat nová podoba reprezentace, pro kterou bude vrcholem mistrovství světa 2019 na Slovensku. A jak tedy nový realizační tým české hokejbalové reprezentace vypadá? Hlavní trenér: Jiří Mašík. Asistent: Slavomír Švancar. Asistent: Jan Donauschachtl. Masér: Michal Válek. Vedoucí: Radek Mašík.
Jiří Mašík však není v reprezentačních kruzích žádným nováčkem. Jako asistent trenéra působil u národního týmu v roce 2009, který získal na domácím mistrovství světa zlaté medaile. Má však za sebou také velmi úspěšné působení u juniorské reprezentace, když v letech 2007-2014 vedl reprezentační „dvacítku“. Fanoušci pardubického hokejbalu se ale nemusí obávat, že by úspěšný trenér polabinský extraligový tým, v souvislosti s jeho novou funkcí, opustil. „I nadále povedu Pardubice jako hlavní trenér. Ani na chvíli mě nenapadlo, že bych to neskloubil. Práce u reprezentace není úplně celoroční, jedná se přibližně o pět kempů za rok a to o víkendech, kdy se nehraje extraliga. Pochopitelně je nutná i nějaká příprava, ale stihnout se to dá. Navíc mě ta každodenní práce s kluky v klubu naplňuje a asi by mě nebavilo objíždět zápasy jen jako divák, abych sledoval kandidáty do reprezentace pouze z tribuny. Pardubický klub mně navíc hodně přirostl k srdci a zastávám tam i funkci šéfa hokejbalového centra mládeže. Nerad bych odcházel a jsem rád a věřím, že půjde dělat všechno najednou,“ řekl Týdeníku Pernštejn Jiří Mašík. Zbrusu nový realizační tým reprezentace mužů započne budování kádru již tento víkend v hale v Plzni. Na první sraz pozval hlavní kouč Jiří Mašík se svým štábem přes padesátku hráčů, mezi nimiž je i pětice „Autosklářů“ - Petr Filip, Roman Krejčí, Lukáš Vlasák, Ondřej Březina a Josef Česák. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZmExNz