Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Rozkol v pardubické ČSSD? „Nikoliv, jen důraz na týmovou práci,“ tvrdí předseda Leoš Malina

Leoš Malina
20.08. 2017 20:48

PARDUBICE - V minulém měsíci vystoupil z ČSSD zastupitel Aleš Vavřička, o několik měsíců dříve ohlásil přerušení členství zastupitel a radní Vítězslav Novohradský. Předseda Okresního výkonného výboru ČSSD Pardubice Leoš Malina však personální krizi ve straně nepociťuje. „Naopak, nyní konečně dostává přednost týmová práce před osobními zájmy jednotlivců“ tvrdí.


ČSSD v komunálních volbách v roce 2014 získala šest mandátů v pardubickém zastupitelstvu. Je tento stav k dnešnímu dni ještě aktuální?
Formálně nikoliv, jelikož zastupitel Vavřička ukončil v naší straně členství. Z jeho výstupu jsem v médiích zaznamenal, že chce i nadále podporovat stávající koalici. Měl by se k tomu ale postavit jako chlap. Ne, jak je v naší zemi bohužel zvykem, že si mandát, který získal v barvách ČSSD, ponechá. Proto dnes máme pět zastupitelů. Zastupitelé Novohradský se Svobodou ale stále častěji nedodržují dohodnutý postup ČSSD v městském zastupitelstvu. Ať bychom chtěli sebevíc, tak se nemůžeme zbavit dojmu, že jednají jen na základě svých osobních zájmů.

Kdy se to projevilo?
Například při hlasování o odvolání představenstva Služeb města Pardubice v kauze výletu do JAR, ale takových příkladů mohu uvést více. Právě tento individualismus nás poškozuje, ale nevěšíme hlavu. Řadu našich návrhů dokážeme schvalovat napříč politickým spektrem, což je ve městě, a hlavně pro město, důležité. Naši náměstci jasně ukazují, že se politika dá dělat slušně, věcně a ku prospěchu našeho města. Jakub Rychtecký a Jiří Rozinek příkladně plní funkce náměstků primátora a my jsme na ně náležitě hrdí.

Samotný okresní výbor strany po vašem zvolení do jeho čela funguje stejně?
Okresní výbor strany funguje jako tým, komunikuje a je schopen si vyříkat problémy interně, bez mediálních výkřiků. Dokážeme najít cestu kompromisu, což je po letech výrazně pozitivní změna. Každopádně se dlouhodobě scházíme bez Novohradského, který se jednání neúčastní. Vavřička, který byl taktéž členem okresního výboru, se sice jednání účastnil, ale žádné námitky nikdy nevznášel. A následně vystoupí ze strany z důvodu nesouhlasu s její politikou. Je to úsměvné…

Letos se konají volby do Poslanecké sněmovny. Jaký cíl si vaše strana stanovila?
Jako krajský volební manažer ČSSD nesu odpovědnost za organizační stránku voleb. V Pardubickém kraji chceme dosáhnout lepšího výsledku, než bude celorepublikový průměr naší strany. Velkou neznámou těchto voleb bude zákonem stanovený limit výdajů na jejich přípravu. Máme kvalitní kandidátku v čele s ministrem Janem Chvojkou a to je rozhodující volební argument. Volební kampaň nepodceňujeme, jsme a budeme připraveni na cokoli. Nebudeme se ale snižovat k populistickým vyjádřením a slibovat nesmysly jako někteří naši konkurenti. (ro)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyOWE4MT