Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

„Sedmatřicítka“ ještě pod strop nejde. Sýkora pokračuje!

Petr Sýkora bude i nadále oblékat dres Pardubic. Foto: Milan Křiček
20.05. 2018 20:19

PARDUBICE – Je více než pravděpodobné, že dříve či později vystoupá pod strop Tipsport Areny dres s číslem 37, patřící hokejové ikoně Dynama Petru Sýkorovi. Jisté ale je, že v dohledné době to nebude! Patriot a obávaný kanonýr totiž s klubem podepsal smlouvu i pro příští extraligový ročník!


„Jsem spokojený, že jsme se dohodli,“ neskrýval po stvrzení smlouvy radost předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický. Devětatřicetiletý snajpr podepsal opět jednoletou smlouvu. „Petr to tak má nastavené, vždy si zhodnotí svůj zdravotní stav, ambice a rozhodne o svém dalším pokračování,“ nechal se dále slyšet šéf klubu. Rodák z Pardubic nastoupil v nejvyšší soutěži poprvé v sezoně 1996/1997 a v rámci české nejvyšší soutěže nikdy neoblékl jiný dres, než ten pardubický! Petr Sýkora, draftován v roce 1997 Detroitem Red Wings, si vyzkoušel i NHL, když si zahrál za Nashville Predators a následně za Washington Capitals. Poprvé se v nejprestižnější hokejové soutěži světa gólově prosadil proti týmu New York Rangers. Nesmazatelnou stopu zanechal i ve Švýcarsku, kde čtyři sezony válel za Davos a přivlastnil si ceny pro nejlepšího útočníka i střelce a nechyběl ani v All-Star týmu tamní nejvyšší soutěže. I v tuzemsku však Sýkora patří k tomu nejlepšímu, co nejvyšší soutěž nabízí. V odehraných 863 utkáních zaznamenal 644 bodů a 379 gólů! „Je ikonou našeho klubu, řekl bych i legendou. Jsem rád, že jsme se domluvili a že pokračuje. Nesmírně si vážím toho, že Petr je členem naší organizace. Svědčí to o jeho oddanosti a loajalitě ke klubu. Těžko ho bude někde někdo v tomto překonávat,“ prohlásil Salfický. Radost po podpisu nové smlouvy neskrýval ani Sýkora: „Mám velikou radost, že jsme se opět domluvili, že i ze strany klubu panoval zájem o pokračování naší spolupráce. Loňská sezona byla povedenější, o to se jednalo lépe. Nyní se připravuji s kondičním trenérem, abych hrál co nejlépe. Všichni chceme navázat na minulý ročník a třeba to dotáhnout ještě o kousek dál,“ řekl 191 centimetrů měřící a 107 kilogramů vážící útočník.

V minulých dnech podepsal hokejový klub smlouvu také s dvaadvacetiletým odchovancem Jihlavy Janem Mandátem, který působil tři roky v Kanadě a dva ve Spojených státech amerických. Dynamo podepsalo s někdejším mládežnickým reprezentantem kontrakt na jednu sezonu. Tým Pardubic naopak opouští obránce Jan Ščotka, který se nově upsal Litvínovu. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYTM3N