Šestá výhra ze sedmi utkání

24.11. 2019 19:30

PARDUBICE – V jedenáctém kole nejvyšší soutěže basketbalistů si Pardubice v pátek připsaly další vítězství, když ve své hale na Dašické porazily Děčín. V roli soupeře se na svoji někdejší domácí palubovku vrátil i Američan Lamb Autrey, který svůj bývalý klub zatížil jedenácti body.

11. kolo: BK JIP Pardubice – BK ARMEX Děčín 84:69 (25:24, 26:17, 15:13, 18:15). Body Pardubic: Kohout 17, Vyoral 16, Slanina, Půlpán a Švrdlík po 10, Škranc 8, Nečas a Potoček po 5, Pavlovič 3. Nejvíc bodů Děčína: Pomikálek 19. PARDUBICE: Pavlovič, Vyoral, Slanina, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Svoboda.
Pardubice dál zůstávají na vítězné vlně. Doma využily dvojitého podkošového oslabení Děčína, který nastoupil bez Grunta a Landy a po místy notně hrbolaté cestě (18 ztrát) si došly pro šesté vítězství z posledních sedmi zápasů! „Neukázali jsme to nejlepší, co jsme schopni předvést, ale byl to solidní zápas. Hráli jsme dobře na obou polovinách hřiště, dobře jsme doskakovali a až na jeden úsek ve třetí čtvrtině jsme omezili ztráty. Čeká nás ligová přestávka a my rozhodně nebudeme spát na vavřínech. Naopak, budeme tvrdě pracovat, odpočinek přijde až na konci sezony,“ nechal se po utkání slyšet pardubický kouč Ken Scalabroni. Další zápasy 11. kola: USK – Nymburk 80:90, Olomoucko – Opava 85:90, Svitavy – Kolín 91:81, Hradec – Brno 78:76, Ústí nad Labem – Ostrava 107:100. Příště: Pardubice – Nymburk (SO 7. 12.). (saf)